| Lukasssz a întrebat:

Hey TPU, nu este prea multa bataie de cap pentru a deveni medic? Adica trebuie sa inveti extrem de mult din clasa a 5 a pana in anul 6 de facultate si pentru ce? Pentru un salariu mizer pe care il ofera statul român?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Imediat vin asiaticii - africanii si da peste cap toata haimanaua care nu tine tara pe picior bun.

| Violleta2022 a răspuns:

Stai linistit ca nu te forteaza nimeni sa fii medic!
Mai bine un simplu munitor, ca nu te pune nimeni sa inveti atata!

| sierra1 a răspuns:

Da, ai dreptate, fă-te in cazul ăsta - de exempu - culegător de sparaghel in germănica

| Lukasssz explică (pentru sierra1):

Oricum castigi mai multi bani decat un doctor in Românica

| sierra1 a răspuns (pentru Lukasssz):

Tocmai d-aia zicea

| Eireann a răspuns:

Crezi ca dupa ce termini facultatea s-a terminat cu invatatul? :-) Ai de invatat tot timpul rezidentiatului si apoi toata cariera fiindca mereu apare ceva nou si trebuie sa te documentezi. Sa inveti cand esti medic este o parte intersanta a meseriei, nu o obligatie.