| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU; Nu prea inteleg de ce fetele de vârsta mea, chiar mai mici aleargă după băieți...

Eu consider că e o pierdere de timp iar ele sunt ca niște sclave... Efectiv; de când o prietenă de a mea a fost înșelată de 5-6 băieți ( are inima frântă ) și mai e și gravidă cu ultimul care a părăsit-o.

Efectiv eu nu am încredere în niciun băiat, nici nu mă interesează. Dar nu îi pot înțelege; de ce băieții sunt atât de inumani? Pur și simplu aleargă după cea mai frumoasă fată la aspect de parcă ar fi disperați apoi o lasă baltă ca pe un gunoi.

Eu întotdeauna am fost diferită și mă enervează oamenii de genul, când văd prin câte a trecut acea fată. De ce băiețiilor le place să aibă 100 fete doar ca să se simtă ei "jmecheri" și își bat joc și le lasa gravide apoi căuta alta?

Nu știu cum să le explic la prietenele mele să înceteze o dată cu chestia asta... Nimeni nu mă ascultă după tot ele suferă... :/
Nu suport să văd pe cineva plângând...

P.S DAU FUNDIȚĂ

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| mastadont a răspuns:

Într-adevăr, există acest tip de băieți, lipsiți de scrupule și „jmecheri" însă nu poți să bagi toți băieții în același tipar pentru că fiecare e diferit.
Prietenele tale, după părerea mea, îi caută tocmai pe acești băieți pentru că ei le pot oferi bani, experiențe interesante, cluburi, băutură, fumat etc. E vina lor dacă se uită doar la cum arată și în rest nu le mai interesează, e vina lor dacă, după câteva zile după ce s-au cunoscut cu acei băieți ele deja întrețin relații sexuale cu aceștia și își oferă inima și iubirea necondiționat. E vina prietenei tale că a rămas însărcinată. De ce nu s-a protejat? De ce a acceptat să facă sex dacă nu a existat protecție? O dată ce a luat decizia să aibă sex neprotejat cu acea persoană e clar că trebuie să-și asume consecințele.
Sincer, le disprețuiesc pe cele care cred că toată lumea e doar lapte și miere și că toți bărbații ar trebui să fie la cheremul lor. Vor relații de lungă durată cu tipi dubioși întâlniți prin cluburi, nu vor copii dar le place să și-o tragă fără nici o protecție și fără nici o grijă, Suferă după un tip cu care au avut o relație de două luni ca și cum ar fi căsătoriți de 20 de ani și își trâmbițează nefericirea pe Facebook și Instagram ca și cum ar fi venit deja sfârșitul lumii și doar ele și-au dat seama.
În viață orice acțiune are și o consecință, din greșeli trebuie să învățăm toți însă unii nu învață nici măcar din propriile greșeli nici de cum din ale altora. Ce cauți aia găsești.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

In primul rand alea nu-s sclave pentru simplu fapt ca vor relatii, daca tot esti tu asa diferita si superioara, macar nu mai folosi cuvinte in contexte care n-au niciun sens.
Apoi, nu toti baietii is la fel, problema lor e ca umbla si ii accepta tocma pe "jmecherii" care cu asta "se ocupa": olista cu cat mai multe la activ pentru ca vor sa-si "traiasca tineretea", sa experimenteze cat mai mult si colcaie hormonii in ei, capresupun ca aveti undeva sub 18 ani.

| RAY a răspuns:

Pentru ca va plac astfel de baieti,iar baieti buni,creduli care va iubesc sunt bagati in zona prieteniei sau ignoranti pentru ca cica nu emana atractie sexului opus,va plac baieti rai,smecheri, vagabonzi, populari, pacat de copilul ala care se va naste, aia e drama cu adevarat

| Catrice a răspuns:

Da ce vârstă ai tu de ai atâtea prietene gravide?!

| Copila2016 a răspuns (pentru Catrice):

Eu am aproape 16 ani. Niciodată n-am avut încredere în băieți, au fost dintotdeauna ciudați și prea afemeiați. O prietenă de a mea are 14 și a rămas gravidă cu un băiat care apoi a părăsit-o ca pe ultimul gunoi, eu îmi iau informații de pe net și din cauza asta sunt atât de diferită, citesc mult și învăț din experiențele altora.

| Andreeush a răspuns:

Din păcate nu toată lumea gândește ca tine.
Mai sunt și fete care încep să umble cu băieți de la vârste fragede fără a se gândi la consecințe.

| RobertMoon a răspuns:

Aleargă după băieți deoarece sunt la vârsta când ar vrea sa vorbească și să cunoască cat mai multi, așa cred. Iar despre faza cu înșelat și inumani nu este adevărat, daca cele pe care le cunoști tu au fost înșelate și părăsite nu înseamnă că toți băieții sunt la fel de neciopliți.

| CdeMetal a răspuns:

Cum a spus si Ray, multe fete se uita dupa baieti rai si smecheri, aia cuminti sunt dati la o parte.