| LaLooxD a întrebat:

Hey,TPUwinking,nu stiu daca am ales bine categoria dar in fine....Am 14 ani si am observat ca incep sa ma inalt din ce in ce mai repede,(adica nah,toti ma vedeau scund si acum sunt la fel de inalt ca ei...)vocea mea sa ingrosat,nu mai am trasaturile fetei care le aveam inainte,adica de copil si as vrea si eu sa imi dezvolt muschii(brate,spate,piept etc.),dar vreau sa mai cresc, nu vreau sa ajung ca cei care fac sala si raman la fel de inalti cum erau. Multumesc anticipat + Funda happy!

3 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Basketul si inotul, pe langa ca te ajuta la cresterea in maa musculara te ajuta si la cresterea in inaltime.
Cei care raman mici fac antrenamente intese de mici de la 7-8 anii si fac culturism nu se dezvolta in inaltime si se dezvolta in latime, daca tu o sa faci exercitii variate si mai faci si oleaca de inot o sa vezi ca nu o sa ramai mic sau daca ramai iti cumperi tocuri si gata.

| LaLooxD explică (pentru JustMusic):

Pai,eu fac karate..As fi vrut niste exercitii care sa le fac zilnic happy.

| Cosmin86 a răspuns (pentru JustMusic):

Sunt destui care se dezvolta in inaltime facand culturism, mai documenteaza-te