| ubhgyfytddtfhfgdf a întrebat:

o colega din clasa mea are o problema. Ea aruncat cu pixul pe catedra la domnu diriginte dar nu tin minte de ce. Iar dirigintele ia scazut nota la purtare, dar un profesor ne-a aratat pe catalog ca era doar o linie - asa arata dar nu era si 1, ca trebuie sa arate -1 la purtare si dirigintele meu a scris linia pe dunga aceea neagra de pe catalog nu a scris in spatiul alb. Si intrebarea mea este daca i-a scazut nota la purtare sau nu si a scris si cu pixul.

Răspuns Câştigător
| ElmoIsiIubestePestisorul a răspuns:

Cu linia aia nu are ce sa faca, cand o sa puna si un numar langa atunci are nota scazuta la purtare.

2 răspunsuri:
| ElmoIsiIubestePestisorul a răspuns:

Probabil si-a facut doar un semn ca data viitoare cand fata greseste sa ii scada. Nu are nota scazuta la purtare daca nu e si o cifra langa ca sa se stie cate puncte trebuie scazute. Sau probabil ca s-a prefacut ca scrie ca sa iti sperie colega si sa o faca sa stea cuminte, din cate stiu eu notele la purtare se scad doar cu creionul.

| ubhgyfytddtfhfgdf explică (pentru ElmoIsiIubestePestisorul):

Nu nu s-a prefacut chiar a scris o linie am vazut cu ochii mei si se scade nota la purtare si cu pixul ca asa a facut anul trecut uni coleg.

| ElmoIsiIubestePestisorul a răspuns (pentru ubhgyfytddtfhfgdf):

Cu linia aia nu are ce sa faca, cand o sa puna si un numar langa atunci are nota scazuta la purtare.