| UzzY475 a întrebat:

O fata ma tot suna [ Mentionez ca sunt baiat ] ma suna in fiecare zi [ aproape ] si ma intreaba ce fac si daca am treaba sau ceva. daca sunt liber sa vorbesc cu ea. Tot o mint ca am treaba si ca o sa o sun mai tarziu si nu o mai sun. Cred ca e moarta dupa mine. Ea spune ca nu. Am fost cu ea dar m-am prins dc vrea sa fie cu mine [ Venise Valentine`s day si nu avea cine sa ii dea cadou ] Ea vorbeste cu mine direct la scoala. vorbesc cu ea ca si cum as vorbi cu un prieten... Cu tot felul de chestii. Rade cand vorbeste cu mine. mai spunem glume. Dar ..Nu ca nu imi place de ea. Nu prea vreau sa fiu cu ea. [Tot ma intreaba daca am prietena... si cred ca vrea sa fiu cu ea ]. acum. perioada asta sunt mai stresat de cateva chestii cu prietenii si nu am timp de o prietena. Am 2 intrebari :
1. Cum sa ii spun ca nu vreau sa fiu cu ea? Fara sa o supar
2. Dupa ce termin si sunt gata sa fiu cu ea. cum ii spun ca pot fi cu ea [ Nu vreau sa par prost cand ii spun asta ]

Răspuns Câştigător
| Roxana121 a răspuns:

Salutare!
De ce s-o minti in continuare, cel mai bine e sa-i spui ca ai inteles, ca ea te place si vrea sa fie cu tine, dar ai nevoie de ceva timp sa iti rezolvi nistre treburi personale, apoi vei discuta despre relatia voastra. happy

| UzzY475 explică (pentru Roxana121):

Mersi mult. a functionat.

2 răspunsuri:
| TheTruthBeneathTheRose a răspuns:

Spune-i ca la momentul actual nu esti dispus pentru o relatie si ca ai nevoie de putin timp ca sa te mai gandesti la urmatorul pas pe care il vei face. Mentioneaza ca decizia luata nu este in niciun caz din vina ei ci doar ca ai nevoie de o perioada de liniste pentru a-ti rezolva problemele.
Daca este dispusa sa te astepte inseamna ca merita efortul si relatia pe care o veti avea dar daca nu... mai bine iti concentrezi atentia pe alta fata cand vei vrea sa faci pasul acesta.