| Deeiutss a întrebat:

:*:* Parca as fi blestemataa. Deci am avut 2 prieteni la care tineam foarte mult (cu o treapta mai jos de parinti)si unul a fost si iubitul meu cu care am stat 5 luni. Mam desp de el si am inceput sa ne certam urat si am stricat prietenia.Cu celalalt mam inteles binisor dar imi tot gresea si i-am dat mai multe sanse sa se schimbe pana cand ma tradat urat de tot. Apoi am avut un prieten sa zic asa si la un moment dat nu am mai vorbit unul cu celalat. dar ne-am impacat. Dupa o fata pe care o credeam prietena buna (de la gradinita) pe fata imi era prietena foarte buna dar cand neam contrazis la o chestie imediat sia aratat si cealalta fata imi zicea ca traiesc doar ca sa fac umbra pamantului si nu stiu ce prostii.Si in trecut ii gresisem unui prieten si mam rugat un semestru intreg de el sa ma ierte si cu ajutorul altui prieten ne-am impacat... dar acum am probleme cu cativa baieti (de ex e unul care mereu se ia de mine afara daca ma vede singura, inca unul dar sa mai cumintit...in fine)Dupa am avut un iubit cu care m-am pus doar ca sa uit pe unul.si s-a despartit de mine pentru ca eram timida adica nu prea ma :* cu el de fata cu altii (nu ca eram timida, dar stiti cum e cand nu iubesti pe cineva si el tot vrea sa te sarute)In fine.acum si el ma uraste, si o prietena de a lui pentru ca m-am certat cu ea pentru ca tot zicea minciuni si bine faceam ca nu o credeam (si tot asa pe fata imi era prietena buna dar cand a bagat niste strambe si am inceput sa ne contrazicem a facut repede pe desteapta si intr-un hal.)Si ce credeti?

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Cred ca ar trebui sa iti akegi mai cu atentie prietenii, mai ales cei in care sa ai mai multa incredere!
Cat despre relatiile esuate, toate trecem prin d-astea la un momentdat si apoi ne plangem de mila, cred ca totusi ai face bine s iei o pauza cu baietii, sa incerci sa fi singura, sa iti ocupi timpul cu altceva si ai sa vezi ca o sa fie mai bine!

3 răspunsuri:
| adelaadelaadela a răspuns:

Saraca de tine nu prea ai noroc in dragoste, asa cam ca mine... incearca sa stai o perioada singura si dupa aia sa iti alegi cu grija urmatorul iubitwinking

| meriuss a răspuns:

Pai cred ca arati de parca ai fi blestemata.si vorbesti despre niste intamplari din viata ta. Daca pui si o intrebare despre care sa credem ceva in legatura cu ceva, atunci credem ca am putea sa te ajutam sa crezi si tu ceva.Cel putin asta cred eu. happy

| Andrei233 a răspuns:

Eu cred ca nici tu nu esti cruce de inchinat.