| AnOnImA4109 a întrebat:

Hey TPU!? Plac un băiat și, și el mă place dar când sunt cu el mă rușinez și nu știu ce să vorbesc cu el, sunt așa puțin timidă de fel☺

Răspuns Câştigător
| Mituca a răspuns:

Stai departe de social media, mai ales de Snapchat. Orice legat de relatia voastra trebuie vorbit fata in fata. Nu te baza pe prieteni sau altcineva sa "iti faca lipeala".
De obicei sustin gender equality si consider ca femeile nu ar trebui sa stea ca motatele in turn sa alerge barbatii dupa ele si nici vice versa dar (presupunand ca esti in liceu/generala) copiii fac glume proaste si mai bine il lasi sa faca primul pas pentru a vedea daca e serios sau nu.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic, daca nu stii, lasa-l pe baiat sa vorbeasca si treptat-treptat te vei obisnuii cu el si iti vei da si tu drumul la gurita.

| sierra1 a răspuns:

Discută lucruri comune; școlă, internet, modă

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa il faci pe el sa faca primul pas sau gaseste tu un subiect de discutie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbește-i despre el. Băieții adoră asta.
După căsnicie o să-i vorbești numai despre tine. Soții adoră asta.

| PumpkinDoll a răspuns:

Intreaba-l daca si lui ii place Motionless in White

| Kerre a răspuns:

Incearca sa gasesti tu niste subiecte de discutat mai comune cum ar fi scoala, daca nu poti lasa-l pe el sa inceapa si treptat te vei obisnui cu el si nu vei mai fi timida.

| devilshelp a răspuns:

Gaseste ceva care va place amandurora de exemplu un serial, un sport etc. Cand o persoana vorbeste despre ceva ce ii place de obicei se concentreaza mai mult pe conversatie decat pe cel cu care vorbeste