| BoomBoomToxic a întrebat:

Hey TPU!
Sa imi ziceti cu cine ar trebui sa fiu prietena :
Este o fata pe care o cheama mery si Se poarta foarte foarte frumos cu mine : cand mergem impreuna la magazin cu bicicletele ma ajuta sa car chestiile si nu ne-am certat decat o singura data si ne cunoastem de vreo 2-3 ani ma leaga ceva de ea pentru ca si varul ei este iubitul meu.Este foarte draguta si grijulie si se poarta foarte frumos cu mine.
Mai este o fata elena care :
Imi vorbeste cu " Da' ce dracu ai de nu intelegi?" si imi vorbeste foarte foarte urat.si a incercat o data sa ma intoarca in potriva lui merry (fata de mai sus). recunosk cateodata este draguta si imi zice bff si sys.Dar.nu stiu.nu-mi suna bine asta si de fiecare data cand ne certam ii spune mamei ei si maicasa ma cearta ca de ce ne-am certat (stupid) si ne-am certat de o garamada de ori si ne cunoastem de vreo 4-5 ani.si recunosc ca de fiecare data cand ne certam ii simteam lipsa si ma gandeam la ea.
Nu stiu.cu cine ar trebui sa petrec mai mult timp?

Răspuns Câştigător
| Static a răspuns:

Cu prima fata, pentru ca e de treaba, ajutatoare, un fel de prietena adevarata, nu foloseste jargoane de strada etc, insa elena am impresia ca este cam "hoata" adaca sti la ce ma refer, isi bate joc de tine, adica dc o pune pe maicasa sa te certe ca nu are nici un drept sa faca asta! Parintii tai nu stie?! Ar trebui! Nu esti obligata sa fi prietena ei, iar ea o pune pe maicasa doar pentru ca altfel nu stie cum sa se impace cu tine, asta e adevarul. Aleage-o pe Mery, sau Maria cum o cheama, dar sa nu lasipe nimeni sa te jicneasca nici macar in gluma. Bafta! fundita? happy

6 răspunsuri:
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

E logic.Cu Mery.
Adica sigur nu o sa dureze prea mult relatia d eprietenie cu elena, mai ales daca ii spune lui maicasa tot[mi se pare foarte stupid cum ai zis si tu].

| PinkkRosee a răspuns:

Hello,eu cred ca ar trebui sa fii prietena cu mery, se pare ca te apreciaza mai mult decat elena.Si oricum,daca ai avea o prietenie cu elena,ar fi una artificiala, doar de ochii mamelor voastre, asa ca te sfatuiesc...Eu cred ca Mery e o adevarata,, good friend''. Sper ca te'am ajutat.wave

| ριтιquтss a răspuns:

Eu propun sa le dai cateva "teste de prietenie".
Eu, dupa cum ne-ai descris-o pe Mery, ea, este o prietena mult mai buna decat Elena happy.
Am trecut si eu prin aceasta situatie. Mai demult, doar ca era ceva diferit. Amandoi ( La mine erau baieti laughing ) aveau acelasi comportament happy. Am ramas amici, acum.
Mult succes si multi pupici din partea mea :*!
Paa!

| Alina97 a răspuns:

Am fost si eu in situatia ta, dar mai demulthappy
Sicera sa fiu daca ii simti lipsa cand va certati, inseamna ca iti pasa si de ea... Si ei ii pasa si poate chiar te considera cea mai buna prietena a ei...Incarca sa iti petreci timpul cu amandoua, de preferabil cu prima ea te pretuieste mai mult si chiar cred ca are un sentiment foarte puternic pentru tinehappy

Sper ca te-am ajutatbig grin

| flofybee a răspuns:

Cu mery, daca o persoana te jigneste acum, asa o va face mereu, iar daca te intelegi bine cu mery ati putea fi prietene

| Dana_4534 a răspuns:

Eu cred ca Mary ar trebui sa fie prietena ta.Pari o fata de treaba si nu merti o fata care te face in fel si chip(presupun ca tu te superi cateodata,si asa incepe cearta)iar apoi tot pe tine te cearta mama ei, poate e geloasa pe tine ca ai prieten, sau esti mai draguta decat ea...chestii de genul acestaoh go on.Asa sunt unele fete.Din ce ai spus mie mi se pare mi de treaba prima fata.happySuccess!:*