| Michaela89 a întrebat:

Simt acea atractie pentru un profesor si am decis sa ma indragostesc de cineva cat mai repede. Imi place de un baiat,insa nu stiu daca e reciproc si pana in vara nu ne intalnim,doar vorbim rar prin mesaje pe telefon. Cum as putea face sa ma indragostesc mai mult de el, sau macar sa diminuez atractia pentru prof?

1 răspuns:
| diana0983 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa te gandesti ca o relatie intre tine si profesor ar fi una catastrofala, chiar daca si-ar pune mintea cu tine. Gandeste-te ca nu e bine, nu incerca neaparat sa te indragostesti de cineva, te vei indragosti fara sa vrei de persoana potrivita, poate acel baiat nu e cel potrivit, daca nu prea esti convinsa de dragostea pe care i-o porti. Asa ca in concluzie, stai si asteapta pana vine acea persoana big grin, iar cu profesorul, rezuma totul doar la relatia de elev-profesor. Multa bafta!