| alinialinush a întrebat:

stie cineva niste tratamente naturale rapide si eficiente in care imi pot albi dinti?

Răspuns Câştigător
| LorenaAnca a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu! Trebuie sa umezesti periuta de dinti, pui bicarbonat de sodiu si freci pe dinti. Dupa ce te asiguri ca ai dat pe toti dintii, speli periuta si te speli normal cu pasta de dinti. Conteaza sa te speli doar o data pe zi si sa nu pui mult bicarbonat pe periuta deoarece ti se vor irita gingiile si te vor durea. Eu am incercat si chiar merge.

Bineinteles, trebuie sa nu mai manaci seara dupa ce te-ai spalat pe dinti, sa folosesti apa de gura etc.
Te pup!

1 răspuns:
| mariansergiu93 a răspuns:

Poi mai toti spun k bicabornatul de sodiu ar fi bun, da eu sincer nu am incercat, nu am incredere in asa cevahappy. Vezi u poate ii adevarat k iti albeste dintii.big grin