| Melly a întrebat:

Hey...tpu
Stiti ceva mituri?
Am de facut un proiect si n-am habar despre ce mit sa facstraight face
>mersi:*big grin

5 răspunsuri:
| cristinutz a răspuns:

Incearca despre gorgona

| babyblue a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Europa_%28mitologie%29
Mitul Europei.Il poti gasi integral, ca un mit, in cartile specializate pe aceasta tema. E bun si acesta, sa stii.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Pandora

| Lora a răspuns:

Pai ca tot vine craciunul fa legat de miturile pentru el.gasesti o multime pe google.

| danamarin a răspuns:

Http://mituriurbane.vira.ro/ uite gasesti aici o multime din toate orasele. unele sunt chiar foarte funny;)

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Caută pe google despre mitul lui Sisif, Prometeu, Icar şi Orfeu. Mie mi se par interesante! Baftă!