| Kayn221 a întrebat:

Sunt anul 1 la facultatea de Drept si incep sesiunea. Nu am idee cum sa organizez toate foile cu cursurile incat sa invat. Vreau sa stiu cum sa invat incat sa nu ma epuizez si stresez foarte tare. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Ştefania1989 a răspuns:

Hei in primul rand trebuie sa fii ordonat za iti faci un portofoliu pentru fiecare disciplina si usor, usor cand ai un test sa te duci pentru ca dupa o sa se adune materie si o sa ai restante

2 răspunsuri:
| wpetterssone a răspuns:

Dacă înveți după fiecare zi de curs vei reuși să acumilezi informații, altfel vei primi alte informații noi și devine din ce în ce mai greu să înveți când și cum aplici un anumit articol dintr-o lege.

| Justme1997 a răspuns:

Încerci sa găsești toate materialele pentru fiecare materie si le pui la un loc. Colorezi cu textmarkerul tot ce pare important, si citesti toate alea colorate de cateva ori cu 1- 2 zile/nopți înainte de examen laughing exact asa fac 95% dintre studenți