| georgica112 a întrebat:

Sunt clasa a 12 a si m-am apucat serios de invatat pentru examenul de Bacalaureat! Dau Bacul la Romana, Matematica(M2) si Geografie!
3/4 ore pe zi mi-am alocat studiului si anume fac variante, iar apoi mi le corectez singur dupa barem, cu exceptia subiectului 3 la romana imi acord mereu un punctaj fictiv dupa eseurile pe care le-am facut!
Voi cum faceti?

2 răspunsuri:
| Andreea304 a răspuns:

Eu mai am un an si-l dau. Sper sa treaca cat mai incet posibil anul asta de scola ca mi-e foarte frica de bac.Nu stiu de ce dar mi se pare foarte greu.Sora mea l-a dat anul acesta si l-a picat. Oricum, ei nu-i pasa dar mie da.Mereu am incercat sa fiu fata mai mica perfecta din familie.

| Hotmama12 a răspuns:

Salut. Si eu voi da bacul anul acesta, dar eu voi da la romana, matematica[ M1 la subiectul I si M2 la subiectele II si III], biologie [ XI-XII]. La romana, fac toate cele 3 subiecte, insa am un avantaj. Noi facem la scoala o ora in plus si atunci pot sa ii arat profesoarei ce am scris si sa`mi spuna ce e bine si ce nu. Oricum, sa ai bafta :*