| anonim_4396 a întrebat:

sunt clasa a7a, acum ca se incheie anul as vrea sa ii scriu un discurs de despartire profesoarei mele de romana deoarece la anul nu va mai preda la scoala mea sad. imi trebuie pana maine, va rog ma puteti ajuta?

Funda! love struck

1 răspuns:
| fuzzer a răspuns:

Trebuie sa fi sincer in acel discurs.Sa-ti exprimi sentimentele tale si parerea personala fata de profesoara respectiva, nu copiate de pe net...
Dar totusi, voi incerca sa te ajut.

Aţi avut grijă şi înţelegere, umor şi căldură sufletească, reuşindnu numai să ne lărgiţi vocabularul şi să ne îmbunătăţiţi sintaxa,

ci şi să ne susţineţi în timida noastră încercare de a desluşi

„corola de minuni a lumii". Acum, în acest moment al despărţirii, simţim nevoia de a vă

mulţumi pentru toate eforturile, toată energia şi toatădragostea pe care ni le-aţi dăruit. Sperăm că bucuria clipelor trăite împreună şi tristeţea efemerăa despărţirii să ne rămână tuturor în suflet…Căci noi păşim în viaţă, cu bucurii şi cu mai puţină frică, întăriţi şi poate mai pregătiţi pentru ce va urma, datorită

faptului că v-am cunoscut, mai mult şi mai mult, în fiecare orăpetrecută împreună.