| cocochanel a întrebat:

sunt noua aici si am o problema:acum ceva vreme am incercat sa fumez eram in grup cu colegi mai mari din scoala si stiti si voi cum e.doar ca a aflat toata scoala mrg nuh au dovezi dar totusi iar azi mama merge la sedinta si nu stiu daca diriga o sa ii zica iar daca ii zice si maicamea vine acasa eu ce pot face sa ii zic ca nu o mai fac etc.ca voi invata mai bine si chesti din astea... cel mai bun raspuns primeste funda+vot

Răspuns Câştigător
| zelda a răspuns:

Diriginta voastra o sa spuna ca sunt copii in clasa care fumeaza si chestii de genul dar sunt slabe sanse sa dea nume. In caz ca o sa dea nume si afla si mama ta ii spui ca doar ai incercat, dar ca nu o sa se mai repete. Daca ea va afla trebuie sa spui ca ai incercat pentru ca ai vrut "sa vezi cum e" si ca nu o sa mai incerci pentru ca sti ca e daunator si chestii de genul asta. Daca ii spui ca o sa iei note mai bune nu te va ajuta cu nimic pentru ca nu prea au legatura notele cu tutunul. Incerca sa vorbesti cu ea deschis si sa ii spui adevarul in caz ca va afla si ii promiti ca nu se va mai repeta (in caz ca se repeta ai grija pe unde fumezi):*

5 răspunsuri:
| NuExista a răspuns:

Pai incearca sa negi.mai ales daca nu fumezi in continuare.adica ii spui ca fac colegii glume proaste ca nu numa tie tio spus.etc

Cum crezi.tin pumnii sa nu afle mai binelaughing. bafta!winking

| Lυα a răspuns:

In primul rand relaxeaza`te! laughing

Daca afla spune`i ca ai fost tentata de ceilalti colegi mai mari...care si ei te`au incurajat [ dar nu incerca sa dai vina pe eihee hee ]. spune`i ca ii promiti ca ai facut asta o singura data si ca n`o s`o mai faci a doua oara. roag`o sa te ierte.si vezi tu ce ii mai zici pe acolo.batting eyelashes.

sper ca ti-am fost de ajutor. love struck

succes happy.

| мαddยtรรα a răspuns:

Heii`.
mai bine recunostii. dupa parintii tai o sa afle ca ai mintit si dupa va fi mai groaznic.
spune-le adevarul
eu cred ca asta ar fi cea mai folositoare si buna varianta:d.
da. si daca vrei sa faci "sa ii zic ca nu o mai fac etc.ca voi invata mai bine si chesti din astea..." ce scrie in ghilimele, ar fi bine sa te tii de promisiune happy. si macar recunoaste. kiss. o sa.ti fie cu mult mai bine.

| dedeuh a răspuns:

Deci daca imi dau eu cu parerea incearca sa ii zici mamei tale inainte de sedinta pentru ca tu o sa ii spui in alt mod iar diriga ta o s aii spuna sub forma de repros. Poti sa ii zici ceva de genul:o iei si tu frumos mamica nu stiu ce si ii spui ca a fost prima oara pentru ca nu ai putut rezista tentatiei si ca ai vrut s avezi cum este si ii spui ca doar ai incercat si ca nu fumezi in momentul acesta si spune-i ca toti la un moment dat am fost tentati de acest lucru.Iar daca vine acas de la sedinta fara sa apuci tu sa ii spui la fel incearca sa ii explici ca a fost doar o data si doar din curiozitate ehh si daca e zii si tu ca nu ti-a placut...laughinglaughing daca ti-am fost de ajutor fundita

| Silenceisanwser a răspuns:

Spune i ca ai incercat si tu. incearca sa pari convingatoare si zi gen Tu crezi ca eu fumez straight face doar am vrut sa vad cum e stai linistita doar ma sti u pe mine straight face am vrut sa vad cum este atata tot stai linistita happy mna eram si eu cu colegi... ce sa fac doar am incercat. daca am incercat nu inseamna ca trebuie sa ma apuc... oricum nici numi plac :-s. Si cam asta bine trebuie sa joci bine teatru laughing Bafta!