| Ralucacoool a întrebat:

Sunt noua pe aici și ma numesc Raluca. Am 15 ani și in clasa la mine e un băiat de care îmi place. Ieri am fost intr-o excursie la munte pentru ca a fost săptămâna altfel. Iar băiatul acela se tot dădea pe lângă mine. Încerca cât mai mult timp sa stea cu mine. Noi am urcat apoi pe vârful muntelui iar eu m-am dus într-un colț mai retras sa fac poze. El a venit la mine și mi-a spus știu ca ma placi. Eu am spus ce. Iar el a spus iti simt inima cum bate când ma apropiu de tine si mi-a pus mâna pe piept și a apus ca vrea sa îmi simtă bătăile inimi. Apoi ma întrebat dacă vrem sa fim împreuna și ma săruta. In momentul ăla am simțit cum inima îmi sare din piept și am leșinat. Am doua întrebări: De ce am leșinat și inima îmi bătea așa? Sa fiu împreuna cu el sau nu?

4 răspunsuri:
| tudorlaura a răspuns:

Buna,
inima iti batea din cauza adrenalinei care a inceput sa circule in corpul tau din cauza stimulului extern adica sarutul, alegerea de a fii cu el sau nu iti apartine depinde daca tu il placi pe el indeajuns de mult, daca iti place compania lui si felul lui de a fii atunci este in regula!
bafta

| Ralucacoool explică (pentru tudorlaura):

Da dar de ce am leșinat?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Ralucacoool):

Starea de lesin a putut sa apara/sa se produca din cauza emotiilor deosebit de intense. big grin

| tudorlaura a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Probabil esti o fire mai sensibilă si sentimentul si impactul cu sentimentul a fost prea puternic