| UCHMadaraEMSh a întrebat:

trebuie sa fac o macheta cu turnul din pisa ma ajutati si pe mine cam ce si cum ar trebui sa folosesc pentru asta thinking funda fast plss

Răspuns Câştigător
| Amyutzza a răspuns:

Ar trebui sa cauti mus, e un material gen carton cu un fel de burete la mijloc de culoare alba si se cumpara din hanul cu tei, din centrul vechi, daca esti din Bucuresti.Se rotunjeste prin crestaturi si arata foarte bine daca ii lipesti pe deasupra o foaie cu fatada printata.E destul de simplu de facut... Daca nu ai mus la indemana, recomand carton simplu mai gros sau polistiren, dar e mai greu de lucrat cu ele. Sper sa-ti fie de folos.