| ubhgyfytddtfhfgdf a întrebat:

unii oameni se uita numai la filme XXX de ce trebuie sa se uite chiar si copii mai ales copii. Parca ar fi alti oameni, cand se "trezesc la realitate" le pare rau ca s-a uitat la filmele acelea. Si intr-o zi am vazut ca erau si minori care facea sex, ceva este in capul oamenilor de ce exista filmele XXX este mai rau decat sa vezi filme horror cu balta de sange. Prostiile astea de filme XXX distrug creierele oamenilor.Cum putem evita aceste filme si site-uri cu scarbe si drogati aia ce sunt. Funda pentru cel mai bun raspuns (si fara injuraturi etc)

Răspuns Câştigător
| BlackEyedGirl a răspuns:

Nu stiu daca se poate, deoarece foarte multa lume a ajuns sa se uite la filme d-astea, si vorba lui aftode, din aceste filme se castiga cei mai multi bani, deci nu cred ca exista sanse prea mari sa dispara aceste filme... macar exista unii oameni cu cap care isi dau seama ca sunt niste prostii si mai mult te tampesc si din care chiar nu se poate invata nimic.

7 răspunsuri:
| SomeBody12425356 a răspuns:

rolling on the floor)) N-ai sa vezi, industria porno e cea mai profitabila laughing))

| Prishille a răspuns:

Observ ca deja ai accordat funda unui raspuns, dar nu asta conteaza...am sa iti ofer si eu o opinie.

Le poti evita luand decizia de a nu intra pe siteurile respective. Iar daca esti parinte si vrei sa iti protejezi copilul sa nu vizualizeze filme pentru adulti, cred ca nu trebuie sa iti spun eu ce trebuie sa faci (programe, vizionarea tv-ului/utilizarea computerului sub supraveghera unuia dintre parinti). Si oricate masuri ai lua, tot exista riscul ca undeva privirea si implicit mintea lui sa fie contaminata cu acest gen de continut. Oamenii care se uita numai la xxx, sunt dependenti de pornografie. Iti dau un site pentru a afla mai multe despre aceasta dependenta, ce prezinta informatii bazate pe studii, nu doar vorbe in vant. Singurul dezavantaj - siteul este in limba engleza, iar daca nu te-ai imprietenit cu limba, slabe sanse sa intelegi ceva. http://yourbrainonporn.com/

Si de ce trebuie sa se uite si copiii? In primul rand curiozitatea ii determina. Pentru ca sunt dornici sa cunoasca, sa afle, totdeauna cauta raspunsuri la intrebari si lucrul acesta este absolut normal pentru ca dezvoltarea creierului uman se bazeaza pe experienta, cunoastere, ce creaza retele neuronale.
Nu stiu unde ai vazut ca faceau minorii sex, daca intr-un film xxx, nu e de mirare. Odata dezvoltata o dependenta ea creste pe masura ce este alimentata, ca si un alcoolic-oricat de mult alcool i-ai da, niciodata nu spune suficient. La fel si un dependent de pornografie la un momendat vrea mai mult, ceva nou.Producatori de filme de acest gen se adapteaza noilor dorinte a consumatorilor, chiar daca e ilegal. De cele mai multe ori nu se face nimic, pentru ca se invart multi bani si cu ei se inchid gurile. Pentru unii banul le este religie, sau Dumnezeu. Ca o paranteza, nivelul crescut de dopamina, substanta chimica secretata de creier si asociata cu stimluarea duce la distrugerea receptorilor. In lipsa nivelul de dopamina cu care creierul a fost obisnuit apar demotivare in a renunta, pasivitate fata de acest rau. Motivatia ne deosebeste de animale, animalele nu au asa ceva, ele se raporteaza la instincte. Usor dependenti incep sa actioneaza numai dupa instinct. (Si asta, daca vrei, poate fi raspunsul la ce se afla in capul oamenilor.)

| ubhgyfytddtfhfgdf explică (pentru Prishille):

Ai si tu dreptate. eu am pus intrebarea aceasta pentru ca este pacat sa te uiti la prostii aia, si mai intrebat si de copii care fac asa ceva da ei chiar fac au cativa ani injur de 15-16. ani i-am vazut pe internet si aia cred ca sau drogat. numai tampiti fac asa ceva sa se filmeze ca sa ii vada lumea.

| ombladon a răspuns:

Cine **** mea te pune sa intri pe site-uri porno? In primul rand nu sunt difuzate la TV decat dupa anumite ore, iar pe internet tu alegi daca intri sau nu pe un site porno, nu te obliga nimeni!

| ElleAhx a răspuns:

Ok in primul rand gramatica ta e varza. in al doilea rand, nu trebuie sa te uiti la filme porno daca nu vrei. nu e ca si cum te-ar obliga cineva. Unor oameni le place sa se uite. No big deal.

| ubhgyfytddtfhfgdf explică (pentru ElleAhx):

Eu vreau sa zic P.S

| Mazzenine a răspuns:

Placerea nu este normala de obicei. Oamenii, aleg unele cai destul de ciudate, pentru, a simti placerea.