| xFaith a întrebat:

Hey TPU.
Unui coleg de la mine din clsa ii place de mine. a recunoscut asta intregii clse. Eu una nu-l plac deoarece il vad ca pe un amic, nimic mai mult.
Imi spuneti va rog. ce sa-i spun fara sa-l ranesc?
Dau fuunda pentru cel mai dragut raspuns; x

Răspuns Câştigător
| Adela50 a răspuns:

Pai daca te intreaba daca vrei sa te bagi cu el ii spui cam asa: Sti, noi suntem colegi, tin la tine ca la un coleg.M-am obisnuit cu gandul ca suntem niste colegi si nu te pot vedea decat ca pe un coleg de clasa.Imi pare rau daca te ranesc, dar asta simt.Nu ma poti obliga.Sunt sentimentele mele.
Si daca nu te intreaba, ai putea sa rogi pe cineva sa vorbeasca cu el si sa-i spuna ca tu nu-l poti vedea decat ca pe un amic.
Baftakiss

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Pai orice i'ai zice, tot l'ai rani. Spune'i ca il vezi ca pe un amic, nimic mai mult.

| InLove a răspuns:

Spune-i ca iti place de altcineva, sau ca iti place de el doar ca prieten, si ca este un tip chair de treaba si ca vrei sa fiti doar prieteni!
sper ca te-am ajutat!

| HappyUserUnknown a răspuns:

Umm ceva gen "Imi pare rau, dar te vad doar ca pe un prieten, si de aceea nu-s potrivita pentru tine. Sper ca in viitor sa gasesti o fata mai buna ca mine, care sa te placa asa cum o placi si tu, si sper sa pastram prietenia happy "... ceva de genul big grin

| Any_6060 a răspuns:

Ii spui ca este un baiat foarte simpatic si oricarei fete i-ar placea de el, doar ca tu il vezi ca pe un amic. Spune-i ca este o persoana foarte de treaba etc...dar nu il vezi ca pe iubitul tau deoarece te-ai obisnuit cu el asa, ca fiind amici si sa nu se supere pe tine. Cel mai important este tonul pe care il vei folosi, foloseste un ton putin mai lingusitor, mai tandru ca sa nu il ranesti happy. Bafta