| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a intamplat sa gasiti in muzica singurul "prieten" atunci cand primesti o palma grea de la viata? sad

Răspuns Câştigător
| ღtuweetyღ a răspuns:

Eu in muzica..ma refugiez de cate ori ma simt neinteleasa..si DA.winking

7 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Daaaaaaaaaaaaaaaaa!

| oliviaaa a răspuns:

Da, eu chiar nu am niciun prieten, toti m-au parasit, acum doar in muzica mai gasesc un amic, doar ea ma face sa zimbesc si intral celasi timp sa calmeaza... muzica imi e viata mea, pina la ultima picatura de singe din mine se afla muzica...e singurul prieten care niciodata nu m-a parasit si care mereu ma intelege, intotdeauna te asculta si niciodata nu te ignora, nu ma adresez la ea ca la un simplu sunet, indiferent de genul care este, e o creatie care nu poate fi redata prin cuvinte. si in orice situatie nu mas afla ma sustine fie ea dragoste, fie ea familie, prieteni, probleme etc. uitete pe fereastra cind ploua, e simplu nimic, dar cind asculti o muzica trista picaturile de ploaie se transforma in ceva deosebit, care iti sparge sufletul si aici inca nu inchei oricum sunt multe de spus.

| M25M a răspuns:

Da. De mai multe ori chiar.

| MikiiD a răspuns:

Daabig grin
Chiar de multe ori.Cand simt nevoie sa fiu singura, nu pot fara muzica.Trebuie sa gasesti melodia potrivita pentru dispozitia ta.
Prietenii te mai tradeaza, dar muzica niciodata.In fiecare cantec vei gasi cate un sfat...
Iti propun ceva melodii:
relaxare:river flows on you
tristete(dragoste)-daca ploaia s-ar opri sau am nevoie de tine
tradare sau cand primesti o palma de la viata:don't give up

Sper sa te ridici si sa stii ca viata e frumoasa.
Bafta:X
fundita?

| Xtadelo a răspuns (pentru MikiiD):

Acum e partea aia cu tristete(dragoste) straight face crying

| MikiiD a răspuns (pentru Xtadelo):

Totul va fi bine!
Timpul vindeca totul si incearca sa nu intri in depresie..ca muzica trista uneori te poate duce in aceasta stare

| Xtadelo a răspuns (pentru MikiiD):

Asta asa e...crying