| Ella_Michaella_1996 a întrebat:

kiss voi cum va castgati bani de buzunar? Adica anul acesta pentru mine este putin mai greu ca sunt cu bacu si imi trebuie bani de meditati si etc. voi va castigati bani in vrun fel? :-D

2 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Majoritatea elevilor lucreaza vara, pentru ca atunci au timp, dar in timpul scolii nu prea ai multe de facut.
Ai putea sa imparti niste plinate 3-4 ore pe zi si mi se pare ca primesti intre 30-50 de lei/zi, dar depinde de loc. Este bine, castigi suficient, dar nu ti-as recomanda sa lucrezi.Mai bine invata pentru bac. Stiu ca este greu cu meditatiile, insa s-ar bucura mai mult parintii tai sa te vada ca iei bacul cu un 7-8, decat sa il pici.
O alta varianta ar fi sa incepi sa venzi si tu ce nu iti mai trebuie pe tocmai.ro,sau olx.
Daca ai vreo jucarie pe care nu o mai folosesti, sau o bluzita draguta, eu zic ca merge.Si este gratuit, deci de pierdut nu ai.
Succes la bac! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anul asta am terminat liceul, am muncit cu norma intreaga ultimul an de liceu, pentru ca l-am facut online (ultimul an) si bac-ul l-am dat la liceul care am fost inainte si am trecut cu brio. se poate si scoala si munca, daca vrei