| Zanisoara a întrebat:

Hey TPU,voi de la ce varsta ati inceput sa mergeti singuri la doctor? Adica cand sunteti racit, cand tusiti etc.

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

De cand am intrat la liceu merg intotdeauna singur la medic. Mergeam si inainte, dar nu mereu.

| Harley18 a răspuns:

Din clasa a10-a. tongue

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Cand te simti pregatita sa te descurci singura. Fiecare se maturizeaza in ritmul sau.

| AnaRadu a răspuns:

Hei. In principiu, nu conteza la ce varsta incepi sa mergi singur conteaza sa te duci. Depinde cand te maturizezi tu. Eu de exemplu nu ma duc la medicul de familie, mereu chem salvarea.De la medicul de familie iau doar scutirile si pentru alea sun si mi le aduce acasa. Sincera sa fiu nici nu stiu unde are cabinetul doctora mea..stiu doar ca e femeie. laughing.
Te duci singur cand simti ca poti sa te duci singur.

| NoNameqed a răspuns:

Eu una sincerca sa fiu si acum ma duc cu mama, doar cu ea, parca mi-e rusine sa merg singura, chiar daca doctorul de familie mi-e aproape ca o mama tot mi-e rusine, acum depinde de tine, cand crezi tu ca e mai ok happy

| catapinguu a răspuns:

Eu am început de pe la vreo 12, 13 ani!

| FlorinMarius123 a răspuns:

10-11 ani

| AdaAlexandra1461 a răspuns:

Sincer eu am inceput de la 10 ani.

| DianaAndreeaDraghici a răspuns:

De la ce varsta crezi tu. Te maturizezi, nu cred ca ar mai fi cazul sa te duci cu parintii, dar oricum, eu m-am dus singura la doctor de la varsta de 11-12 ani