| Nastase_Cristina_1994 a întrebat:

Vreau niste statusuri triste, cam asa : "Daca maine as disparea, mi-ar simtii cineva lipsa? "..De genul acesta! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Maxim96 a răspuns:

Demonstreaza persoanelor care te-au ranit ca nu ai nevoie de ele pentru a fi fericit.

Daca vrei o papusa, Cumpar-o... Daca vrei o curva, Plateste-o... Dar daca vrei o femeie, IUBESTE-O SI RESPECT-O.

Oamenii intotdeauna cred ca, in viata, cel mai dureros lucru e sa pierzi persoana pe care o apreciezi. Adevarul este ca cel mai dureros lucru este sa te pierzi pe tine atunci cand apreciezi pe cineva prea mult si uiti ca si tu esti special.

Viata are pentru noi mai multe capitole... Un singur capitol urat nu inseamna sfarsitul cartii!

Dacă vrei să ajungi repede - mergi singur... Dacă vrei să ajungi departe, mergeţi - împreună

O faceai sa planga, apoi o luai in brate, si ii cereai iertare pentru ca era micuta ta si nu vroiai sa vezi ca o doare!

Orgoliul te face mai puternic,nu mai fericitwinking

Trezeste amintiri, facandu-te sa iti doresti sa dai timpul inapoi, cred ca exista in viata fiecaruia o persoana, o dragoste, pe care nu o vom uita niciodata, chiar daca incercam sa ascundem adevarul!

Nimic nu e pentru totdeauna. Cafeaua se răcește, fumul se risipește, timpul trece și oamenii se schimbă.

Si drumul vietii ne desparte, fiecare in alta parte, si poate e nedrept sa te astept...

Când mă întrebi " De ce ești supărată?" și eu îți răspund " Nu sunt…", aș vrea să mă strângi în brațe și să-mi spui " Micuțo, tu pe cine încerci să minți?

Nu ignora persoana careia ii pasa de tine.Pentru ca intr-o zi vei realiza ca ai pierdut luna, incercand sa numeri stelele!

Las`o sa cada, sa planga, sa simta ca traieste! caci stii mai bine ca toti... ea, intr-un sfarsit, mereu zambeste!

1 răspuns: