| maddy673 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un acvariu cu pesti si as vrea mai multe detalii.
Cat costa un acvariu cu 3-4 pesti?
Trebuie neaparat sa le cumpar filtru?
si sa imi mai spuneti voi si alte detalii!
P.S. Dau fundita pentru. raspunsul cu cele mai multe detalii!
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Necunoscutu1 a răspuns:

Buna seara.

Acvariul difera de la aspect pana la dimensiuni si toate cele:

Insa achizitionarea unui acvariu este obligatorie cu un filtru deoarece sunt multe substante distribuite pe "circuitul" de apa din zona rurala sau urbana pentru curatare sau pentru tratarea apei.

Concluzia este ca filtrul este obligatoriu.

Acvariul se poate achizitiona insa nu "All in one" se organizeaza dupa bunul plac.

-Acvariu Diversa 60 Negru 54 L

Este un acvariu cu un aspect cat si o dimensiune ce permite libertatea a 3-4 pesti de dimensiunii medii.(Pestii ornamentali, aceia ce sunt de aspect nu de volum).

Exista o firma "PetMart" ce iti ofera posibilitatea de a achizitiona ceva de buna calitate si la preturi avantajoase.

Iar o alta firma pe numele" nevertebrate " iti ofera posibilitatea de a achizitiona pestii vii.

Psbig grinepilda despre ce peste este vorba, apa sarata sau apa dulce, cel cu apa sarata este putin mai costisitor.