| devor a întrebat:

Vreau sa va intreb daca ati luat anticonceptionale Aritizia.Ati avut vreo problema cu ele? Sunt bune?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu poti folosi anticonceptionalele (AC) fara prescriere medicala. Fiecare femeie are particularitatile fiziologice si endocrine proprii si in functie de acestea in urma unei consultatii ginecologice de specialitate ti se vor prescrie AC care se preteaza cel mai bine la particularitatile organismului tau.Nu le lua AC asa de capul tau deoarece te poti trezi cu surpriza de a nu fi eficiente si sa se instaleze sarcina. Pa, pa.

| devor explică:

Am foost la medic si la consultatie si mi le-a prescris pe astea si mna...intrebam