| xAkira a întrebat:

vreau si eu un fel de sfat. Ei bine..de revelion eu si niste fete am vrea sa-l facem la mine...dar problema e cum sa.i intreb pe parinti. S-au oferit deja sa ma ajute prietenii mei cu mancarea si restul si singura locatie e la mine ca in rest toti sunt suprapopulati in case rolling on the floor.
Cum si cand ar fi cel mai bine sa intreb?

Mentionez ca noi am strange bani sa ne ocupam singure de mancare bauturi si restul....parinti nu ar trebui sa faca nimic big grin

2 răspunsuri:
| annaangel17 a răspuns:

Ii intrebi cand sunt mai fericiti...Si le spui ca ei nu trebuie sa pregateasca nimic si nici nu trebuie sa dea bani.le zici ca pregatesti tu totul, si dupa ce se termina petrecerea vei strange tu mizeria (adica vei face curat). Sper ca te va lasa.Bafta!

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Pai ia nota mare la scoala, spune-le atunci cand sunt linistiti(ca sa se bucure) si dupa intreba-i pur si simplu"Mama, tata, va rog frumos ma lasati sa aduc cateva prietene de revelion? Noi ne ocupam de tot si voi nu trebuie sa ne ajutati".
Nu cred ca o sa te refuze!