| Angie12 a întrebat:

Vreau, va rog din tot sufletul sa ma intelegeti. Poate nu ati trecut prin asta sau poate da. Cum v-am mai zis de iubitul meu.iar am intrat in probleme. Faza e cu curva aia.n-a m-ai facut nimic AZI... Problema este adica problemele sunt urmatoarele
1. "Cea mai buna prietena" il place, iar azi am vazut-o cand vb cu el, iar el ii dadea nr. lui de tel.
2. Azi Prietenul lui a zis ca vrea iubitul meu sa vb cu "cea mai buna prietena"
3. Prietenul lui a invitat-o p'aia diseara sa iasa cu ei
4. Am vorbit cu el si a zis ca nu se intampla nimic si nici nu ma va insela.
1. Ce sa fac? Mi-e foarte frica sa nu-l pierd... ptc tot "prietena asta " mi-a furat pe ceilalti
2. Mi-au trecut tot felul' de idei cand au vorbit ei crying
3. Mi-e frica si ptc ei locuiesc ff aproape unul de celalalt.
4. Aici e fff complicat. ma doare sufletu' cand nu sunt langa el. Si de cand a aflat diriga ca ne-am sarutat el parca nu se mai zbate pentru mine, nici nu prea mai sta cu mine. Si am vb cu el dar... nu stiu ce sa fac.cel mai greu este faptul ca mama nu stie nimic si nu pot sa-i spun ptc se supara rau. Si problema mai mare este ca nici sora mea nu stie si mereu ne certam si ne batem... nu am pe nimeni cu care sa -mi imparatsesc lucrurile asea decat pe bunica mea care ma acopera. Iar sor'mea m-a vazut azi cand vorbeam si plangeam cu acel baiat si mi-e fff fricaVA ROG AJUTATI-MA, ACUM NICI NU MI-FOAME SI NICI SETE. VA ROG, AJUTATI-MA!

7 răspunsuri:
| WeAreLegion a răspuns:

Buna, e destul de simplu, ce nu faci tu o sa faca alta!

| RB26DETT a răspuns:

Uite niste mici sfaturi, creeaza-ti un id nou de messenger, adauga-l in lista si da-te drept alta fata, si atunci vezi cat e usuratic este
2: intreaba-l pe prietenul lui despre ce face prietenul tau, ce a facut etc... incearca sa pari cat mai insistenta si nu il lasa sa creada ca tu chiar crezi ce zice
3:vorbeste cu prietenul tau si intreaba-l ce se intampla.
4: cu un alt id vorbeste cu acea fata, incearca sa pari cat mai simpla, nu te da drept prietena lui, sau pur si simplu vorbesti cu o colega de a ta in care ai incredere sa vorbeasca cu acea fatawinking si asa poate iti dai seama cate ceva. succes.

| Dariusuu a răspuns:

Dacă ți-l fură, n-ai pierdut nimic scumpo.
Dacă tu nu vorbești cu el și dai cărțile pe față noi nu avem ce face.

| FallingLeaves a răspuns:

Ce am putea face noi de aici sa te ajutam ACUM? tongue

Am invatat pe parcursul unor peripetii mai multe si am capatat experienta de viata. Vorbeste sincer cu el. Sincer..il poti pune la un test chiar. Prefa-te ca te desparti de el. Daca se va intoarce el la tine atunci e clar ca numai tu esti in sufletul lui. Daca nu, NU te merita. Si mai sunt baieti.
Ar trebui sa vorbesti altfel de fata aceea. Nu sa afisezi asa un limbaj pe acest site. Stiu ca e deranjant ca am trecut prin asta dar roata se intoarce, ai sa vezi. Daca ea chiar e o prietena adevarata poti in cel mai rau caz sa discuti cu ea calm.

Daca nu...Let them go...
Succes happy

| LIN2010 a răspuns:

Cel mai competent sfat cred ca ti-l poate da psihologul,dar nu trebuie sa crezi ca se sfarseste lumea de la un baiat, stiu ca este foarte greu, dar daca se intampla sa-l pierzi, probabil ca nu este cel sortit tie, si tot probabil nu te merita.Respecte

| Andreaa a răspuns:

Pai "Prietena" ta cum se vede cu el, adica din moment ce stie ca sunteti imp. se vede cu el asa fara jena? Eu zic ca mai bine te`ai desparti de el, pentru ca nu este singurul baiat de pe planeta asta, nu mai ai alte prietene cu care sa vorbesti? I`ai spus "prietenei" tale ceva? Mai bine te`ai desparti de el, nu trebuie sa suferi dupa el gandeste-te ca pe planeta asta mai sunt o gramada de baieti, si ar trebui sa incerci sa-ti faci alta prietena daca acesta se comporta asa.

| positivity a răspuns:

Noi fetele ne creem mereu impresii greșite despre băieți. De exemplu: "Am auzit de la x că tipul ăla se droghează. Cum să mai stau lângă el?"; "Tipul ăla e golan, nu are sentimente."; şi tot felul de chestii de genul ăsta.
Ei bine, la tine e altă problemă. Nu ai încredere în el, în cuvintele sale. Da, ei bine, nici eu nu aş avea încredere în el, sau în "prietena ta".
Ştii, poate ar trebui să iei o pauză cu relațiile astea, cu tipul respectiv. E vară, meriți să te distrezi şi tu. Tipul e un șmecheraş, şi vei suferi lângă el.
Înțeleg că te doare sufletul, că vrei să-l ai aproape mereu, că vrei să fie doar al tău. Însă, nu cred că știi cum gândește un bărbat. Bărbaților le plac noutățile, mai mult de atât, le plac fetele frumoase cu care nu au mai vorbit.
Așteaptă să vezi ce se va întâmpla diseară între ei, şi după, sper că vei lua o decizie. Ori pui punct relației şi suferi pe moment, ori rămâi cu el şi vei suferi în continuare ca acum.