| Mysteriouswomen a întrebat:

Hey happy
Vi s-a intamplat vreodata sa fiti invidios/a pe o anumita persoana, prieten/a doar prin simplul fapt ca o place un anumit baiat/fata sau ca e mai frumos/a? Eu trec prin asa ceva sad Chiar daca unii mi-au spus ca sunt si eu frumoasa, parca nu ma compar cu aceea persoana. Si pe mine nu ma place acel baiat care o place pe ea, iar ea isi bate joc de sentimentele lui. Cum as putea trece mai usor prin asta?
Fundita.

1 răspuns:
| DaYannaDG a răspuns:

Da, stiu cum e.
In primul rand nu te mai gandi la asta, iar in al doilea incearca sa nu-ti mai pese. Si tu esti frumoasa in felul tau, nu trebuie sa fii perfecta sau sa te compari cu altcineva!
Si ce daca nu te place? Asta dovedeste ca acel baiat se uita numai la frumusetea exteriora nu la cea interioara, dovedeste-i ca nu conteaza cat esti de frumoasa ci ce ai in suflet. Daca nu ii pasa de tine asta dovedeste ca nu-l interesezi si nici nu te merita.
Succes si mai asteapta pareri. :*