| PIGNA a întrebat:

Hey, voi astia care locuiti la tarä, stiti ca e sezonul de cules nuci, îmi puteti spune cum sa scap de negrala de pe mâini, îmi trebuie urgent, mâine începe scoala! Multumesc

2 răspunsuri:
| UzzY475 a răspuns:

Spala-te cu sare de lamaie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Hey, voi astia care locuiti la tarä..."

Indiferent ca oamenii locuiesc la tara sau la oras, cred ca trebuie sa arati un minim respect, caci dupa felul cum te-ai adresat, ai vrut sa pari superior fata de cei care locuiesc la tara.

Nucile aproape ca s-au facut deja, dar cel mai sigur, dupa 20 Septembrie incep sa decojeasca mai usor.

Petele de coaja de nuca, de pe maini, se indeparteaza spaland sistematic rufe, ori se foloseste sare de lămâie ori zeamă de lămâie.