| anonim_4396 a întrebat:

Hey... voi ce ati face cand o prietena de la un timp se comporta din ce in ce mai urat cu tine? uite in cazul meu aveam o prietena care ma intelegeam foarte bine de la un timp ea vorbeste urat cu mine imi fce mutre si ma injura de ex azi acum seara era langa ea cineva si a inceput sa ma injure sa m faca in toate felurile voi ce i-ati spune? sau ce ati face?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
In primul rand, nu as mai numi-o prietena. IAr in al 2-lea, i-as zice ca nu are ea dreptul sa ma faca in felul in care ma face, iar dupa as ignara-o, considerand ca nu ma cobor la nivelul ei, adica sa ma cert ca la clasa 1 straight face.
O seara placuta!

greece12
| greece12 a răspuns:

Ceva o deranjeaza la tine,comportamentul tau,felul in care te imbraci,un nou prieten,notele la scoala,nu stiu.
Nu a apucat-o din senin,ceva invidiaza la tine, sau ai ranit-o cu ceva fara sa-ti dai seama, sau e o gelozie copilareasca.Stai de vorba cu ea si intreab-o.
Daca reuseste sa-ti dea o explicatie,e bine,inseamna ca va intelege ca te jigneste si va inceta fara sa va certati.
Daca se infurie si mai mult,te sfatuiesc sa-ti cauti alta prietena.Una care, cel putin, sa stie sa se poarte!

| cezara_8851 a răspuns:

Vorbeste cu prietena ta comportamentul ei e foarte urat, intreab-o de ce se coporta asa cu tine poate ai gresit si tu pe undeva dar daca crezi ca nu are legatura cu tine nu te lasa calcata in picioare fi curajoasa si tinei piept! succes:*