| Malinnaa a întrebat:

Hey, voi cei mari de la liceu.cum a fost in a 9a? A fost greu? Cum a fost cu invatatul? Sunt lectiile grele si cam ce invatam in primul an de liceu?(filologie intensiv engleza)

4 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

La orice liceu, orice profil, primele saptamani sunt cele mai grele.
In primul rand pentru ca se va face in asa fel incat voi elevii sa luati note mici. 3-4-5-6 pana in 8. Cine ia peste 8 o duce foarte bine. Dupa care incepe viata buna. Profesorii se mai relaxeaza, si va ajuta sa va indreptati mediile si sa treceti toti happy

| Bellatris a răspuns:

Eu sunt la matematica informatica deci nu stiu ce vei invata la acel profil, insa clasa a 9-a nu este grea in general. Din contra, aveti mici beneficii, pentru ca sunteti boboci. A 12-a o sa fie intr-adevar grea.

| MadnessCaffe a răspuns:

Cele mai mare prostii pe care le-am auzit le-a spus Castorul. Nu stiu la ce liceu de babalai a intrat el.

La noi in liceu ni s-a acordat un "timp de acomodare" de 1-2 saptamani dupa aia ne-a ascultat normal. Lectiile au fost si grele si usoare. depinde de cum le privesti.

Sunt pe filologie (fara intensiv engleza) si nu e chiar asa greu, asta venind de la cineva care nu se omoara cu invatatul.

| Annd a răspuns:

Cand esti in a9a e cel mai naspa.
Eu am luat 4 la biologie si ma terminase,credeam ca nu mai trec rolling on the floor
Dar al doilea semestru deja ma simteam ca acasa, no stress happy
Oricum nu e prea fain sa fi boboc, nu te ia nimeni in seama chatterbox
Din a 10 a se mai schimba planurile.
Pana atunci, bafta!