| Mitras_Ioana_1996 a întrebat:

Hey, vreau ajutor. Imi place foarte mult de in baiat. Suntem buni prieteni, lui ii place de cea Mai buna prietena a mea care nu e interesata. Iesim in fiecare zi afara si nu stiu ce sa Mai fac ma poate ajuta careva. !

Răspuns Câştigător
| chilledzebra a răspuns:

Hey,buna.Da,in legatura cu zona asta de friendzone in care esti blocata: incearca sa te atasezi mai mult de el, dar nu in sensul a sta lipita de dansul non-stop.Descopera ce lucruri ii plac. Informeaza-te in cazul in care habar nu ai despre ce Dumnezeu indruga cand iti povesteste si asa vei reusi sa creezi subiecte pe placul lui. Dupa cum ai zis,preitena ta nu e interesata si mai mult ca sigur tipul va renunta intr-un final sa se plimbe dupa fusta ei,deci atunci cand va avea nevoie de un priete care sa il consoleze,BAM apari tu. Incearca totusi sa nu il sufoci cu prezenta ta,da-i tipul necesar cand vrea sa petreaca timp cu baietii,deoarece o sa te creada obsedata si nu cred ca vrei sa fuga de tine. In caz ca el ramane in continuare impasibil de apropierea pe care tu incerci sa o legi cu el,ar fi bine sa ii spui cat de cat mai neimpulsiv ca il placi si ca fara sa vrei ai dezvoltata ceva pentru el. Daca va fi interesat,se va apropia mai mult de tine. In caz contrar,ar putea sa provoace o mica ruptura in "relatia" asta a voastra,incercand sa seascunda in unele cazuri de tine. Dar crede-ma e mai bine sa ii marturisesti sentimentele fara sa te ascunzi,astfel nu vei mai suferi,din potriva vei fi totusi usurata de greutatea pe care o ai pe suflet.
Pun pariu ca esti o fata super de treaba,deci in cazul in care nu va sti sa te aprecieze pentru ca ai incercat sa fii sincer cu el,sa nu fii bosumflata, e problema lui. Tu ai incercat, decizia a fost a lui. Nu va avea de ce sa te condamne. Ai fost sincera. Si te va respecta, isi va da seama ca a pierdut ceva important si anume o fata speciala.

Bafta, atunci! Sper ca te-am scos cat de cat din starea asta de confuzie. Si sper ca tipul isi va da seama de ce e cu adevarat important. big grin