| anonim_4396 a întrebat:

Hey. Vreau niște idei să nu merg mâine la școală (mâine e ultima zi și oricum nu fac ore). dar părinții nu mă lasă să rămân acasă chiar dacă mă prefac că sunt răcită. Nu știu cum să îi conving.

Răspuns Câştigător
| Vasilica_Ionăşcuț_1999 a răspuns:

Depinde în ce clasa ești. Eu le-as spune ca așa ne anunță colegi/doamna diriginta sau te duci pe afară și nu te duci dacă știi ca nu primești absențe

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ultima zi inainte de vacanta este cea mai misto zi de scoala, toti copii se distreaza, este veselie maxima, profesorii nici nu vin la ore...
Chiar vrei sa pierzi asa ceva?

| Mayhem666 a răspuns:

Ce mila mi-e de tine, eu deja sunt in a doua saptamana de vacanta de iarna, si mai am inca doua.
In ultima saptamana de facultate am vorbit cu toti profesorii, si unii au fost de acord sa nu mai facem ore, iar cei care nu au fost de acord, sa fie sanatosi, si sa ne vedem cu bine la anul laughing
Cat despre problema ta, nu stiu ce sa zic, pretinzi ca te duci la scoala, si dupa ceva timp, te intorci acasa, si le spui parintilor ca nu mai era nimeni in scoala, si ca tu ai fost singura de acolo, poate merge faza asta.

| marihen a răspuns:

Pur și simplu le-aș spune că mă duc la școală, dar de fapt m-aș duce la Mall cu o prietenă! laughing Depinde cum vrei să faci!