| anonim_4396 a întrebat:

Hey!
Vreau sa stiu daca ma place sau nu.
Eram intr-o seara pe afara cu prietenii mei si a venit si baiatul de care imi place.
Am mers si ne.am asezat pe o banca si o fata a vrut sa mearga acasa, eu m.am dus cu ea si cu inca un baiat si 2 fete, restul au ramas pe banca aceea
Cand am venit baiatul de care imi place era cu inca 2 baieti pe banca respectiva iar ceilalti prieteni erau pe partea cealalta tot pe o banca, am vazut ca se uita la mine si se uita foarte atent( cred ca a vrut sa vada unde merg)eu am mers unde nu era el cu toate ca mi.as fii dorit sa merg unde era el...am vazut ca se uita la mine si dupa a venit si el acolo, au povestit si eu am mers singura pe banca deoarece vorbeam cu o prietena, o prietena de.a mea a zis ca se uita foarte atent la mine si avea asa o stralucire in ochi cand se uita la mine, si zambea cand auzea numele meu...eu am stat singura cam 10 minute si dupa el i-a zis la prietena mea sa vina sa-mi ia telefonul sa vada cu cine vb(de acolo parea ca vb cu un baiat, dar vb doar cu o prietena) dupa au venit 2 baieti si am mers inaintea lor si tot prietena mea a zis ca se uita dupa mine, apoi am mers la ei si m.am uitat la el si el s-a uitat la mine(am tinut contactul vizual cam 3-4 secunde)
Eu sunt mai timida si as vrea sa vb cu el,dar cu el nu stiu ce sa vb (cand e langa mine ma pierd)
As vrea sa imi ziceti ce sa fac,nu vreau sa se indeparteze de mine deoarece eu sunt mai timida,pur si simplu nu stiu ce sa vb cu el
Nu stiu cum sa cominuc cu el,am asa niste emotii, mai multe intrebari pe care sa ii le pun imi puteti da?
Si nu pot sa vb cu el asa deschis cum vb cu alti prieteni, nici el nu vb cu mine, dar cu alte fete vb
Rog seriozitate!
Cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Alangi99 a răspuns:

Buna,

Am citit intreabarea ta si imi face mare placere sa te ajut asa cum pot si eu. Dupa parerea mea,baiatul respectiv are o simpatie fata de tine si cred ca isi doreste sa vorbeasca cu tine,insa este timid sad Cred ca trebuie sa incerci sa vorbesti cu el. Din pacate nu stiu cum sa te ajut sa scapi de timiditate si eu sunt la fel si oricat as incerca nu pot fi o persoana autoritara si aroganta sad Mai multa lume ma ia peste picior ca sunt asa timid,insa nu pot,asa este in caracterul meu,nu pot sa le raspund sau sa le fac rau cumva,mie imi place sa ajut oamenii sad Imi amintesc cand am trecut si eu prin asa ceva happy Imi place asa mult o fata si de fiecare data cand incercam sa vorbesc cu ea,ma balbaiam si nu puteam spune nimic sad Ce a fost asa frumos este ca fata respectiva era si ea la fel,ma intelegea si pana la urma am ajuns sa fim cei mai buni prieteni happy Vorbesc cu ea in fiecare zi si dupa fiecare conversatie simt asa o senzatie in tot corpul,ma face sa ma simt minutat happy De fiecare data cand stiu ca ne vom intalni in ziua respectiva,am asa o stare emotiva,o senzatie pe care nu o pot descrie care imi patrunde in tot corpul. E asa frumos happy Iar intalnirea,mometul in care ne vedem,radem, glumim e care nemapomenit. Incearca, cine stie, poate vei da peste o persoana care te va intelege, asa cum am avut eu un noroc extraordinar. happy

Sper ca te am ajutat!

1 răspuns:
| GalwayGirl a răspuns:

Draga mea....nu ai specificat cati ani ai!
Dupa acele semne, pot spune ca te place!
NU trebuie sa faci nimic, el e baiat, si daca chiar te place cu adevarat te va aborda intr-un tarziu!

Am un sfat pentru tine, pe care cu siguranta nu-l vei lua in considerare:Lasa dragostea, acum este timpul sa inveti ca sa ai o cariera in viata, si apoi "iubitii"!
Cu totii am trecut prin criza adolescentina, si am avut pe cineva de care ne placea enorm! Dar a trecut la fel de repede precum a si venit acel sentiment....alteori ceva mai greu, recunosc!
Stiu ca tise pare baiatul visurilor tare si asa mai departe, dar niciun baiat nu prea merita timpul tau pierdut!
Si, gandeste-te ca este o mare posibilitate, ca doar sa se "prefaca" si sa glumeasca pe seama ta impreuna cu prietenii tai!

Dar, anyway este doar alegerea ta!
Bafta! Sper sa iei o decizie potrivita si care sa te avantajeze!