| DeNySa000 a întrebat:

Hey! vreau si eu niste poze cu blocurile politico-militare din primul razboi mondial.ca nu gasesc.ma puteti ajuta? dau fundita~!

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Ce înțelegi tu prin „ blocurile politico - militare"?
Așa cum ai adresat tu această întrebare e puțin probabil să primești vreun răspuns.
Blocurile militare care s-au înfruntat în primul război mondial au fost „Antanta" și „Tripla Alianță" și ele nu pot fi materializate printr-o fotografie.
„Blocurile militare " nu sînt niște blocuri în sensul de niște „clădiri". Ele s-au manifestat în fapt prin armatele care s-au înfruntat pe cîmpurile de luptă.
Caută o fotografie de luptă din primul război mondial și ți-ai rezolvat problema.