| naomigrecu a întrebat:

Hey, vreau si eu sa imi las unghiile de la mana sa creasca dar mereu mi se rup sau mi se exfoliaza! stiti vreun lleac sau ceva care sa imi pastreze unghiile sanatoase si tari (fara sa cumpar solutii sa creme speciale)?

2 răspunsuri:
| Dheutsik a răspuns:

Pot folosi ulei de masline, cu care sa iti masezi unghiile, sau aplici suc de lamaie dimineata si seara. Poti sa folosesti si un tratament de la Avon(nu este scump).Ai grija ca mereu unghiile sa fie curate si sa le dai cu lac incolor de unghii, pentru a nu mai fi asante. Daca nu reusesti, incearca unghiile false sau cele acrilice. Funda?

| daniellle a răspuns:

Eu nu prea cunosc leacuri băbeşti pentru asta, deoarece nici nu mă interesează să caut.
Ar fii mai ok să îţi cumperi un întăritor din farmacie sau pur şi simplu un tratament. Îi spui doamnei problema cu unghiile şi sigur îţi va recomanda ceva. Sau mai informează-te şi poate găseşti ceva naturist. happy