| Lizzzzy a întrebat:

Heyy! am si eu o problema si sper sa ma ajutati.big grin. pai de vreo doua saptamani prietenele mele ma ignora si.nu prea mai stau cu mine... (nici de vorba) si cand incerc sa le spun despre ce simt. ele spun ca nu le intereseaza sau ca le enervez cu atatea."reclamatii"! eu sunt prietena cu ele de multa vreme de cand eram mici, dar la scoala ma ignora nu mai vorbim la telefon si ma tot fac tocilara intruna! noi suntem trei prietene dar ele doua stau impreuna si pe mine m-au dat laoparte!sad ce sa fac? cand incerc sa le spun ce simt ele dau vina pe mine deparca ar fi vina mea ca ele ma ignora!crying

Răspuns Câştigător
| Carlamonicaanghele a răspuns:

Asa e cand sunt 3. am patit-o si eu crede-ma!
ei bine uite cum am procedat eu:
m-am purtat cu ele exact cum se purtau si ele cu mine
am fost foarte indiferenta cu ele si le-am demonstrat ca pot trai fara ele
la un moment dat le-am spus in fata ce ma deranjeaza si ne-am impacat...intr-un finalbig grin
succes si sper ca te-am ajutatlove struck

2 răspunsuri:
| roberta_9285 a răspuns:

Povestea mea e la fel.da add la id mj.roberta@yahoo.com si vb acolo am si cateva sugestii

| blackrose269 a răspuns:

Of,of.Poate si-au gasit alt anturaj,s-au plictisit de tine si de compania ta, le deranjaza unele lucruri si nu sunt in stare sa le spuna in fata, etc. Un prieten adevarat ar trebui sa asculte ce ai de zis si sa fie alaturi de tine in orice moment.Gaseste-ti si tu alti prieteni, socializeaza.asa le vei arata ca nu te afecteaza fapta lor si le vei face sa regrete tot.Vezi cum decurg lucrurile si incearca sa nu mai stai pe langa ele ceva vreme. Fundi?big grin