| Smiiilee a întrebat:

Heyy! Cum poti ajunge in televiziunee? Ma refer la ce liceu trebuie sa mergii si cu ce mediee? :X FUNDA!

3 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Depinde la ce te referi.
Poti sa fii reporter- si poti sa te duci la filologie/socio-uman (dar nu are asta relevanta.e vorba de ce materii iti plac tie), si apoi la Jurnalism si Stiintele Comunicarii la facultate.
Poti sa dai la actorie la facultate.
Poti sa fii un model care arata bine....si sa ai ce facultate vrei.

In principiu.una in media e buna. Dar oricum, foarte greu ajungi sa fii la tv. Poate nici nu ajungi, doar stai in spate

| Smiiilee explică (pentru Libelle):

Pot intra PE profil stiinte socialee, iar de acolo sa fac o facultate in care sa devin jurnalista, iar de la jurnalistaa sa urc cat mai sus?

| Libelle a răspuns (pentru Smiiilee):

Jurnalist, poti sa devii reporter de teren. Ceea ce inseamna ca tu te duci si culegi subiecte pe care le prezinta altii la tv.
Urci cat mai sus in functie de performante, de calitatea ta in ceea ce faci, de vasta cultura generala, sa ai daru` ala de a vorbi fara sa plictisesti etc.