| 1234567890_7534 a întrebat:

Heyy.inca o dilemalaughing...
Daca ma plimb cu rolele... poate fi considerat ca fac miscare.
Adica eu ma plimb zilnic cu rolele... pot slabi... daca am o alimentatie adecvata.si ma plimb cu rolele. zilnic cate 3-4 ore?:d
msss:*

Răspuns Câştigător
| MoreTime a răspuns:

Zilnic fara nicio rola, doar stand consumi 1800 de calorii, daca ai activitati moderate consumi vroe 2000 de calorii iar daca esti o persoana activa consumi 2200+ calorii. Daca mananci cam 1200 de calorii pe zi (mancaruri slab calorice care sa te tina satul(a) ) ar insemna ca ai un deficit de 1000 de calorii adica ai slabi 125 de grame intr-o zi. 1 gr lipide (grasimi) = 8 calorii. si daca mananci cu 1000 cal. mai putin arzi 125 gr de grasime. laughing
Dar trebuie sa mananci si mancaruri cu putine lipide, mananca mai multe proteine si carbohidrati...

1 răspuns:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Da.role=sport=miscare=arderea caloriilor=slabesti!