| anonim_4396 a întrebat:

Heyy! La 13 ani 1.65 m e ok sa am 52 de kg? pentru ca am burtica si se observalaughing) si am incercat sa tin diete n-am mancat deloc... 2 zile. si am facut abdomene si genuflexiuni si alea alea. nicio schimbare. Sfaturi? >funda+votbatting eyelashes:

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| Bianca_3626 a răspuns:

Bianca, nu trebuie sa te infometezi. Trebuie doar sa-ti doresti cu adevarat. Mananca mai putin, nu sarii peste masa de dimineata si mai rarutz cu dulciurile.

Apoi putin sport gen: 100 de abdomene/zi. sau dansezi, te plimbi prin parc, important este sa faci miscare.

Succes si ai incredere in tine!:X

| CatMeadow a răspuns:

Pai eu am 14 ani...1.67 m si 52 de kg.ideea e ca 1.67...1.65 nu e mare dif. in plus eu n-am burtica! nu stiu. nu manca in plus si mai putine dulciuri,, vine vaara relax. o sa faci sport. o sa transpiri. o sa simti nevoia sa bei mai multe lichide si sa mananci mai putin. esti ok, lasa-te! lollaughing

| callmebeautiful a răspuns:

Si eu am 1.65m si 55kg la 14 ani. cred ca e ok asa cum esti. imbracatecu haine mai largute sau cevacaresa te avantajeze. sper ca te-am ajutat.

| Chiuaua a răspuns:

Nu te infometa,nu e nevoie. Continua cu dieta si exercitiile si nu te astepta ca efectele sa se vada imediat, trebuie sa muncesti si sa ia rabdare, de cine te-a pus sa bagi atat in tine.Bft burtoaso!

| pulisor a răspuns:

Pai inaltimea si greutatea sunt bune deoarece eu stiu de la doctori ca greutatea trebuie sa fie cu 10 kg mai putin decat inaltimea ex 1.60m 50kg iar cu ne mancatu nu slabesti (am incercat si eu si sunt baiat ) daca faci cateva ex fizice pe fiecare zi dar nu incerca din prima multe deoarece s-ar putea sa ti se faca febra musculara... funda

| WayToManySuckers a răspuns:

Scuze ca rad dar e aiurea, stai putin... 13 ani - 1.65 - 52 Kg si nu mananci deloc ca sa slabesti ( Pai nu e ok sa nu mananci, medici spun mereu putin si des ) Si am facut abdomene etc... Daca vrei sa faci asta fa-o la o anumita ora regulat cate 45 din fiecare timp de 1 saptamana si se rezolva, dar nu dinalea gen 1-2-3 pauza [11minute-30minute] 1-2-3 iar pauza happy

Hai spor la fitness... happy

| florina_5593 a răspuns:

Nu poti slabi dintr`o data ...si eu tot cam asa sunt la 13 ani

incearca sa faci in fiecare seara cate 40 de abdomene

si sa nu mananci dupa ora 6.

incearca sa faci mai mult sport

rezultatele o sa fie vizibile, dar nu peste cateva zile

succes!

funda?