| Andra4862 a întrebat:

Heyy! Pentru vacanta aceasta am de lucrat o culegere de 200 de pagini la matematica și de citit 20 de cărți minimum. Va rog sa ma ajutați cu un plan astfel încât sa reușesc sa termin toate temele pentru vacanta. Sunt cam dezorganizata.

Răspuns Câştigător
| AndaAlexandra a răspuns:

Dacă rezolvi 10 pagini într-o zi, ai putea termina in 20 de zile. Acum depinde cat de complexe sunt exercitiile.
Dacă ai deja o lista de cărți ai putea începe cu cele care au cele mai puține pagini. Și dacă nu ai lista, poți alege tu cărți mai ușoare și cu pagini puține.

8 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

20 de carti intr-o vara? Nu e cam imposibil? Pentru a-ti trai viata ma refer.
Sa zicem ca o carte are in medie 250 de pagini. La 20 de carti, in 3 luni de vacanta, ar trebui sa citesti aproximativ 60 de pagini pe zi de luni pana duminica....Adica in fiecare zi trebuie sa-ti dedici un minim de 2-3 ore ca sa le citesti. Si pe langa asta undeva la 2-3 pagini zilnic tot timp de 3 luni la culegerea aia a ta de matematica. Mai stai si acolo inca 2 ore si deja poti sa spui ca faci scoala 7 zile din 7 laughing

| Andra4862 explică (pentru StoicAnalysis):

Știu, doar ca nu am ce face, prima nota din anul următor va fi pe acea culegere și pe fisele de lectura ale cărților și nu vreau sa încep greșit anul...

| MistarGoGu a răspuns:

Zici ca dai doctorat în matematica! Culegere de 200 pagini? WTF! Oamenii Ăștia *( profesori ) sunt ZDRAVENI la cap? Ma întreb și eu asa... ce vacanta mai este aia? Nu este suficient ca va indoapa cu formule și teoreme în cursul anului școlar?
De curiozitate ce clasa ești?

| Andra4862 explică (pentru MistarGoGu):

Sunt in clasa a sasea, trec in a saptea.

| MistarGoGu a răspuns (pentru Andra4862):

Am aproape 40 de ani dar asemenea hal de teme JUR ca nu am avut! Cel mai mult 20 de pagini de caiet cu probleme!

| MistarGoGu a răspuns:

Cărți pot sa fie și de 30, 50 sau 500 de pagini! Ai specificat de la prof ce anume sa citești? Sau este la alegere!? Cum e treaba?
Dacă nu este impus ceva le citești pe cele mai " subțiri"

| Andra4862 explică (pentru MistarGoGu):

Am o lista cu 20 de carti clasice, dar si mai de varsta mea, la romana. Unele au 200 de pagini (cel mai putin) iar altele 700 (e doar una asa de groasa), restul sunt cam de 300-400

| MistarGoGu a răspuns (pentru Andra4862):

Sa-i aduci la mine sa ii trimit la OCNA în lanțuri! Nebunii secolului! De profi zic!