| anonim_5469 a întrebat:

Heyy TPU! Am nevoie disperata de ajutor. Deci, eu sunt redactor-sef la revista clasei si inca nu avem un nume pentru aceasta. Va rog sa imi dati cat mai multe idei. puppy dog eyes Cel mai original va primi fundita + calificative (bune) pentru restul raspunsurilor.
P. S. : Daca vreti, spuneti-mi si ce v-ar placea sa cititi intr-o astfel de revista.
Multumiri tuturor ce raspund. :*

Răspuns Câştigător
| CriZz a răspuns:

Pai cred ca am eu o idee...Pentru inceput Foarte Tare! Aveti revista clasei. In orice caz mie mi-ar placea sa stiu ce se mai intampla in sc noastra, o rubrica de bancuri(cu grija ca poate le vede diriga voastra), poze amuzante, cateva subiecte ale emisiunilor TV preferate, niste jocuri... cred ca din asta faci 4-5 pagini. Stiu si eu, o rubrica de " barfe" si chestii comune care va inspira pe toti, noutati despre niste eventuale excursii sau de spre teme. Acum ca vine Craciunul ar trebui ca inspiratia sa fie MAXIMA si sa faci un Top5 cadouri pentru prietena, familie, colegului de banca. Numele rubricii poate fi "Perfect5Gifts" sau "Daruri in 5 moduri" si poti spune despre farsele de Craciun si bataile cu zapada ( atunci cand va veni).

Pentru nume ce-ai zice de : ABCschooL, PamPaf, YeeKids!, LaLaSchool, ZuZuClass, Just4Kids, WoofChild

Cam atat... Sper ca te-am ajurat :*:* App, felicitari pentru postul de sef tongue

3 răspunsuri:
| StarkWolf a răspuns:

Pai as vrea sa citesc tot ce mai e nou,as vrea sa fiu in top cu anunturile speciale,as vrea sa gasesc bancuri,horoscop,glume secrete care sa nu-i raneasca pe ce-i din jur,un clasament al claselor in functie de medie si a elevilor. As dori sa mai gasesc si ce este la moda,ce se mai poarta,diferite chestii din Bravo girl,Bravo,popcorn, tablu si cam atat!
Numele revistei poate fi school time, show time si mai gasesti tu.Bafta!

| qpattyx3 a răspuns:

Poi ca nume ai putea : (It's) School Time! Sau ceva de genulhee hee.Mie una mi-ar place sa citesc in acea revista poate cateva barfe, despre ce mai e nou prin scoala, clasa, etc. Subiecte de teste, modele te teste/teze, etc. Bafta sa gasestu unul tare.happy

| DyDy0503 a răspuns:

pai nume thinking :
kids
ganduri de copil
jurnal de elev
calatorie in lumea mea
tinere condee
zambet de copil
cunoasterea
sper sa iti placa... fundita?batting eyelashes