| MarinaElena a întrebat:

Heyyy
Cu ce program(online) pot "face poza" desktop-ului?

Răspuns Câştigător
| AlexaLovesSkillet a răspuns:

Buna! Daca ai Paint, este simplu. Tot ce trebuie sa faci este:
1) In momentul in care vrei sa faci poza desktop-ului, apasa pe tastatura tasta Print Screen (daca ai calculator normal, cu tastatura normala, tasta este pe undeva prin dreapta, unde sunt numerele, parca deasupra lor, iar daca ai laptop, este in dreapta, primul rand, cam a treia tasta de la dreapta la stanga).
2) Deschide paint, si da click dreapta, si da "Paste" (sau CTRL+V)

Te pup. Sper ca te'am ajutat. Funda? :*

1 răspuns:
| KarmaPolice a răspuns:

Banuiesc ca vrei sa faci print screen la desktop. Daca este asta, atunci vezi ca deasupra la butonul "insert" se afla butonul "print screen", dai pe el, iar apoi intri in paint si-i dai CTRL+V. O sa-ti apara imaginea pe care ai facut-o cu acel buton, iar apoi o salvezi ca poza (.bmp,.jpg)