| anonim_4396 a întrebat:

Heyyyyy!
Va rog ajutati-ma. Stiu ca am tot pus intrebare de genu dar vreau un raspuns care sa ma calmeze. Sunt la filologie si cativa oamenii spun ca mai bine mergeam la alt profil ca de aici pot iesi doar gunoier etc.
Eu am avut media pe semestrul asta 9.70. Va rog spuneti chiar asa profil rau am ales?

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

laughing)))) ce oameni proști, după facultate de litere dacă știi o limbă ca franceza, germana, limbi asiatice sau nordice calumea poți câștiga foarte bine. Ai o grămadă de oportunități după o facultate de litere și chiar mai multe job-uri alternativ și aici de la filo ajungi. + drept, psiho și alte facultăți de genul. Și chiar să nu dai la una din astea, poți da la orice facultate vrei de la orice profil, așa că nu un amărât de liceu îți decide viitorul. Și oricum, cine are un bac luat, trebuie să fie bătut în cap să ajungă gunoier, gunoieri ajung ăia cu 8 clase.