| anonim_4396 a întrebat:

Heyz TPU! Eu sunt cu un baiat de ceva timp si ne-am despartit... problema este ca eu inca il iubesc... deci cum sa fac sa il recastig intr-o saptamana pana nu vine fosta lui? am nevoie neaparata de ajutor, cel mai bun primeste funda!

4 răspunsuri:
| InsertName a răspuns:

Eu zic sa nu te straduiesti, nu esti in competitie cu nimeni.Nu ai ce castiga. V-ati despartit cu un motiv ..asa ca mai bine treci peste.

| bianca123009 a răspuns:

Nu sunt experta dar eu zic sa...ii sui sa va intalniti unde-va, vorbiti apoi bagi in discutie faptul ca vrei sa te impaci cu el.Bafta!

| Bianca306 a răspuns:

Nici sa nu pari ca esti obsedata de el. Vei fi vazuta drept fata in rol negtiv. Il contactezi pe facebook si ii spui daca mai vrea sa fie cu tine pentru ca ti la el. Daca nu asta e poate el nu te place. Dragoste cu sila nu se poate. Imi pare rau!sad

| anonimg a răspuns:

Eu zic nu sa nu te straduiesti sa mai fii cu baiatul acesta, ci mai mult: sa iti alungi din minte si din inima gandul acesta. Daca destrami o relatie sa fii sigura ca si a ta va fi destramata.
Nimeni niciodata nu are voie sa caute sa fie prieten cu cineva, cand acesta din urma este deja intr-o relatie de prietenie. Sa nu creada cineva ca Dumnezeu va binecuvanta o relatie de felul acesta. Daca voi nesocotiti inima partenerului celui cu care voi vreti sa fiti prieteni, sa nu credeti ca si Dumnezeu o va face; sa nu credeti ca El va tacea.
""Iti voi face intocmai cum ai facut si tu..." (Ezechiel.16:59)
"Cum ai facut, asa ti se va face; faptele tale se vor intoarce asupra capului tau." (Obadia.1:15)