| Jaz a întrebat:

Hi again. Eu am fost cu un baiat, care acum este cu o buna prietena de-a mea. Dar din cate imi spune i se intampla ce mi s-a intamplat si mie. Daca stateam cu un baiat, radeam eram in gasca si el nu era, repede zicea : nu ma mai iubesti, ma inseli sau alte prostii din astea. Nu puteam nici macar sa ating un baiat fara sa zica toate aceste chestii. Pana cand m-am saturat de fitele lui si m-am despartit de el, dar el vroia sa ne impacam dar nu am mai vrut. Iar prietenei mele acelasi lucru i l-a facut. Desi si ea s-a despartit de el, pana la urma s-au impacat. Iar acum daca incerc sa vorbesc cu el ma evita. De ce credeti ca se comporta in felul asta baiatul?

Răspuns Câştigător
| AliceHappyGirl a răspuns:

Nu pot sa imi dau seama de ce te evita, insa mi-am dat seama ca e un tip foarte gelos, posesiv. Si este asa pentru ca nu are incredere in el. Daca ar avea, ar stii ce valoare are si nu i-ar mai fi teama ca va fi lasat pentru altul. Chiar daca el pare un tip smecher sau are multa atitudine, doar el stie cu adevarat care ii sunt temerile pe care incearca sa le mascheze si poate chiar reuseste...mai ales daca voi, in special fetele, sunteti mai micutze si nu stiti anumite lucruri legate de comportamentul persoanelor din jur. Oricum nu il mai cauta. Asa "scazi" si mai mult in ochii lui. Lasa-l sa-si vada de viata lui si crede-ma ca tot el se va intoarce la tine.

2 răspunsuri:
| micrOBzane a răspuns:

Vrea sa se faca remarcat.
Incearca sa te faca sa te intorci la el.
Te sfatuiesc sa nu faci asta.
O zi buna.

| 93Anna93 a răspuns:

Tu ai zis! Baiatul e plin de fite.E excesiv de gelos si ii este frica ca va fi parasit.Stie sau crede ca alti baieti sunt mai buni decat el si ii este frica ca va fi parasit sau ca va ajunge de rasul prietenilor sai. Poate a mai patit asa ceva sau poate pur si simplu are probleme cu capul. Daca mai are si alte defecte pe langa gelozie(gen agresivitate, probleme cu alcoolul etc)e mai bine sa nu mai ai nici o legatura cu el, asta pentru linistea ta sufleteasca! Nimeni nu are nevoie de o persoana paranoica care sa te imbolnaveasca cu aberatiile lui.