| anonim_4396 a întrebat:

Hi all sad am si eu o intrebare pentru voi.Sa va povestesc: am un prieten de 10 luni, imi place la nebunie de el :X eu am 14 ani si el 15 ani, este primul meu prieten insa as dori sa va spun ca mie uneori nu imi convine ca nu ma suna, sau ok cand nu are minute sau credit sa imi dea macar 1 beep insa sa ma bage in seama, intelegeti voi la ce ma refer.Si uneori mi se pare ca se comporta cam urat cu mine, adica imi este teama sa nu stea cu mine doar asa sa ma foloseasca sau doar ca sa stea cu mine doar pentru a se culca cu mine, el mi-a spus mie ca cea mai lunga relatie in afara de mine a fost de 4 luni.Acum nah eu v-am spus doar pe scurt sa zic asa, voi ce credetihappy?

Răspuns Câştigător
| hamsterx a răspuns:

E foarte posibil, stim cu totii ca majoritatea baietilor asa fac mai nou. poate pur si simplu asa este stilul lui, modul lui de a fi, desi te iubeste nu te baga in seama foarte mult, dar trebuie de asemenea sa iti pui si un semn de intrebare. cel mai bine ar fi sa discuti cu el, comunicarea face totul intr-o relatie iar daca ii vei spune ce te deranjaza si te va intelege, inseamna ca tine du adevarat la tine. tu vei stii mai bine ce sa-i zici, astfel incat sa ii descoperi sentimentele.bafta, pwpici:*

14 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Asta e firea multor baieti. asa ca nu ai de ce sa te ingrijorezi. Pentru ca este primul tau prieten nu sti ca cam asa fac multi dintre ei. O perioada sunt dulci, amuzanti, apropriati, tandri si apoi devin putin distanti, dar pana la urma isi revin.Trebuie sa ai ceva mai multa incredere nu sa fii asa neincrezatoare, mai ales daca la el e prima relatie care a durat mai mult de 4 luni.In plus cu neincrederea asta il vei face sa fuga.
Bafta!

| Ros3Blu3 a răspuns:

Are dreptate hamsterx... vorbiti poate o fii si el dupa toane poate nu stiu...incearca sa vorbesti cu el noi nu iti putem da decat o parere. eu cred ca e si el dupa toanetongue

| lavynika a răspuns:

Si eu am trecut prin acelasi lucru. o sa se rezolve de la sine:*love struck

| hamsterx a răspuns:

Probabil de aia il iubesti atat de mult. discuta cu el, iar daca nu e de tine cum spun toti, iar asta numai tu iti poti da seama, pentru ca te cunosti cel mai bine, pune capat relatiei cu el daca vezi ca nu va iesi asa cum te`ai asteptat. o fi primul dar cu sigurantza nu ultimul.bafta:*

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Daca te-ai culcat cu el...ai facut o mare greseala. in ziua de azi majoritatea baietilor vor sex si nu m-ar mira sa stea cu tine pentru asta...sau poate ca asa e felul lui, tine la tine dar nu vrea sa arate asta prea mult

| Adya20 a răspuns:

Uneori nici ei nu stiu ce vor, mai bine ai discuta tu cu el despre asta! Spune-i exact ceea ce crezi, vorbiti normal fara sa va certati! Daca se comporta urat este un semn de intrebare dar ca sa nu judeci gresit lucrurile mai bine dupa cum am spus vorbeste cu el! Daca ti-a cerut sa te culci cu el consider ca te grabesti dar daca nu este ok! Chiar daca relatia voastra e lunga daca te iubeste cu adevarat te va asculta si va face ceva in privinta asta, cred ca are nevoie de o schimbare dar nu i-o spune chiar asa, te duci si il iei altfel de genultongueuiu(sau cum ii spui tu)uite eu nu ma simt bine cand ma eviti. Oricum e bine sa fi directa.Succes!

| arrriadna a răspuns:

Pai, avand 15 ani, poate ca nu iti poate da beep cand e cu ai lui acasa. Rezonabil, nu?!
Si NU te culca cu nimeni pana la minim 16 ani- corpul tau este informare inca si, pe langa musculatura ce va suferi sigur, s-ar putea sa ai surpriza ca iesi din casa si esti aratata cu degetul pe strada fiindca "iubitu' " s-a laudat in tot cartierul / toata scoala scoala tongue

| Dianna a răspuns:

La varsta lui si la cum sunt marea majoritate a baietilor din ziua de azi orice e posibil. E posibil si sa stea cu tine doar sa te convinga ca tine la tine si ca sunteti de atata timp impreuna si ca ar trebui totusi s`o faceti si bla bla. Tu gandeste`te ce vrei tu, nu ce vrea el.Si daca o sa iti spuna ca nu-l iubesti daca n`o faceti, nu-l baga in seama sau scapa de el pentru ca nu prea te iubeste.Chestia cu cea mai lunga relatie e mai mereu un cliseu ca sa te faca sa crezi ca tu esti mai speciala.Nu pot spune exact ce si cum pentru ca nu il cunosc dar inainte de a lua vreo decizie legata de relatie gandeste`te la viitor pe termen lung. Nu sunteti foarte mari deci aveti timp pentru toate. Iar la chestia cu telefonul si sunatul incearca sa vorbesti tu cu el fata in fata pentru ca daca nu vorbiti nu o sa rezolvati nicio problema. Te pup :*

| mariapow a răspuns:

Stai ca nu inteleg ceva... te-ai culcat cu el? doamneee...si eu am tot 14 ani dar nu m-a facut-o nici nu ma gandesc la asa ceva poate peste 4-5 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aveti dreptate si voi, uneori se comporta foarte frumos cu mine insa uneori doar asa si asa, poate ca am eu prea multe asteptari de la el sa zic asa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar am spus eu ca m-am culcat cu elstraight face?
nu, am spus ca imi este teama sa nu stea cu mine doar pentru a se culca cu mine.
si inca ceva, aseara i-am trimis un sms in care il intrebam daca el ma iubeste pe mine sincer sau sta cu mine doar pentru a se culca cu mine iar eu mi-a raspuns ca ma iubeste si sa nu cred tot ce am spus in sms, toata lumea (verisoarele mele, mama, tata) cred ca nu este de mine insa mie imi place foarte mult de elsad. nu stiu o fi si pentru ca este primul meu iubitsad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am patit ceva f naspa.am tot 14 ani.am stat cu un baiat un an totul a fost okhappy.acum...cand a icneput scoala. m-am desp de el.si am stat cu alt baiat.care m-a dezamagit total.acum imii este frica de el si as vrea sa am lase in pace.mai bine vezi-ti de carte.asa cum voi face si eu de acum incolo.ca avem destul timp si de baietii astia care ne sucesc mintile. oricum poate ca relatia ta cu el este una ok. dar ai mare grija!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu la 14 ani te culci cu el? in locu tau nu as face asta si eu am 14 ani dar nici nu m-am gandit la asa ceva... te sfatuiesc sa stati de vorba comunicarea este cea mai buna...papa pup si succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai oameni buni straight face am spus ca NU m-am culcat cu el si nici nu am de gand straight face am spus ca IMI este frica sa nu stea cu mine doar pentru a se culca cu mine si dupa aceea sa se desparta de mine