| musicfan a întrebat:

Hi All. am si eu o intrebare referitor la cartile Twilight. De ce Edward nu putea citi mintea Bellei? Si nu vreau raspunsuri gen : citeste si thu sau cauta pe net. big grin fundita tongue

2 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Era singura a cărei minte nu o putea citi. Dacă ai observat, nici mintea tatălui ei nu o putea citi, doar parțial, așa spune în carte. Deci de la tatăl ei are și ea chestia asta.
Nici în carte, nici în film nu dă exact o explicație concretă... spune doar ce-am zis mai sus.

| YukiDramaQueenHypnoticPoison a răspuns:

Bella e speciala... si faptul ca nu poate sa citeasca si gandul ei il atrage mai mult pe Edward. E mai misterioasa asa si in plus cand Bella devine Vampir si ea asta devine puterea ei si asa o sa reuseasca sa o salveze pe Renesmee.