| PastilutaExti a întrebat:

Hi all love struck!
Am o problema maaaare!
Imi urasc tatal si cam tot ce este in viata, mai ales, nu ma pot accepta asa cum >sunttongue
ok ...Imi urasc tatal de 2 ani si nu cred ca ma voi opri. Tot timpul cand ma duc cu prietenii mii sperie ii face sa se indeparteze de mine:O de aceea nici nu mai am pr.
Daca ii spun in fata de ce il urasc don't tell anyone Incepe sa urle si sa dea in minelaughing nici o noutate ...Bea prea mult si nu vede decat ca taica su ii cumpara un creion pentru scoala si il pastra un >an:"
Bun... nu stiu ce sa fac ce sa-i spun, pentru ca orice ii spun se enerveaza.
Zici ca e la >adolescentatongue
Am nevoie de AJUTOOOOR pentru ca nu ma inteleg cu el deloc...
Plz help meee!

Răspuns Câştigător
| kidu_6779 a răspuns:

Heyy...nu esti singura al carei tata nu e asa cum si-l doreste insa poate fi mai rau...
Ai mei s-au despartit si tatal meu mi-a "trantit-o" direct ca "ii pare rau ca m-a facut...".
Stiu si eu ce inseamna loviturile si certurile non-stop, stiu si eu ce inseamna sa traiesti cu un alcoolic in casa dar hey, traiesc si acum!
Din partea mea sa fie fericit si sa aiba parte numai de bucurii.Nu il urasc fiindca sunt constienta ca e om, un om fara de care eu nu as exista astazi.
Motive sa il urasc am 1000 dar nu o pot face pentru simplul fapt ca am constiinta.
Te sfatuiesc sa nu te impovarezi cu o ura bolnavicioasa care iti va face rau numai tie.

1 răspuns:
| Narcissa a răspuns:

Hi...
1. Im sorry
2. Cand e treaz du-te la el, dar vezi sa fie calm si incearca sa ii explici. Explica-i că nu este bine ceea ce face, explica-i ca ar trebui sa mai lase dracu sticla, explica-i ca ai si uh nevoie de priieteni, ca nu poti trai in singuratate, explica-i ca ai nevoie de cineva cu care sa poti vb, de cineva caruia ii poti spune orice, de cineva care sa te inteleaga [ai nevoie de prieteni ]. Si totusi. poate ar trebui sa te schimbi si tu...

sper ca te-am ajutat happy