| anonim_4396 a întrebat:

Hi all :* ziceti-mi si mie ce subiecte de vorba as putea vorbi cu prietenul meu... timp de 1 luna jumate ne-am spus cam tot despre amandoi...si acum cand ne vedem parca nu mai avem idei thinking ...nu am nimic in cap .nicio idee.thinking ziceti-mi si mie ceva ce am putea sa vorbim:*

Msi mlt :*:*:*:*

Răspuns Câştigător
| Cryssy a răspuns:

Buna scumpo. Asa am patit si eu de cateva ori cu prietenul meu... Nu stiu ce sa iti spun... Vorbiti despre ce a mai facut fiecare in timpul cat nu ati fost impreuna, vorbiti despre filme, ce ii place fiecaruia (incearca sa afli cat mai mult din preferintele lui), vorbiti despre dorintele fiecaruia, nu stiu... Uneori intr-o relatie nu este neaparata nevoie de cuvinte... Poti spune te iubesc si cu o privire. love struck
Sa va iubiti si sa fiti fericiti! love struck Te-am pupat! kiss

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vorbiti despre cartile care v-au marcat existenta, faceti schimb de carti si apoi discutati despre ele. De la ideile din carti, conversatia va aluneca spre propriile voastre idei si pareri si asa va veti cunoaste mai bine. Mergeti impreuna la teatru, la opera, la concerte, la filme si veti avea noi si noi subiecte de discutie.

| monyk a răspuns:

Buna, pai povestiti intamplari haioase prin care ati trecut, spuneti un banc bun, despre relatia voastra, faceti-va planuri impreuna, iesiti si cu prietenii vostrii, plimbati-va prin parcuri, iesiti la o terasa, uitati-va la un film impreuna, apoi comentati filmul, dar nu doar vorba, mai treceti si la faptelaughing...

| www a răspuns:

Pai vorbiti orice, sincer nu stiu ce sa iti zic, pentru ca niciodata nu raman fara subiecte.
Incearca sa conversati dintr-un subiect in altul.

| shishilik a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc, dar asa mi se intamplase si mie cu fostul meu iubithappy. Conversatiile cu iubitul tau ar trebui sa vina de la sine, sa va simtiti bine impreuna si sa va lasati purtati de val... Relaxati-va si subiectele vin singure...bafta

| kenzo007 a răspuns:

Salut...
Ceva orice din trecutul tau sau al lui, intamplari ce le ai in minte, despre guvern mai ziceti si voi despre criza cate una alta noi asa afcem afara tot timpul gasim ceva de vorbit mai barfim pe unu altu orice ce va trece prin minte happy zi si lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui ca discutiile sa decurga de la sine. daca nu las-o balta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu nevoie de ajutor fetelor.eu nu mai stiu ce sa mai zic prietenul meu se plictiseste sh imi zice mie cu eu il plictisesc sh de cate ori incerc sa vorbesk cu el sa desc un sub de vorba incepe sh tipa sau.tot felul de chesti cu vrea sa fiu cu inainte...sh sunt la fel...cand e cu mine suntem foarte fericiti dp ce nu mai este langa mine se schimba. ziceti sh mie ce as putea vorbi cu el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intreaba'l de exemplu:Cand, unde si cum te'ar sarutalaughing

| MaDuTsAx a răspuns:

Buna:X

C oare ai putea vb` q prietenuu` tau?happy D ex. intreaba`l c a facut la scoala, ce face in week` d obicei. Tu daca intradev` simpti ceva pentru. el nu iti trebuie sa iti faci un sablon anume ce sa vb` q el... Totul decurge de la sine. Fii increzatoare in propriile tale,, puteri`` si totul v-a iesi bine. Poate pentru. inceput v-a fi mai greu. dar gasiti voi ceva interesant de discutat.

De ex. eu discut q un baiat vrute si nevrute laughing trecem usor de la un subiect la altul. fara am avea dificultati .Chiar daca la inceputul fiecarei discutii de uitam 1 min min. unul la celalalt.hee hee

Bafta Ingerash`:*